Zobacz temat - [R220] Stukot podczas hamowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Stukot podczas hamowania

massiv6 - Czw Lis 21, 2013 15:47
Temat postu: [R220] Stukot podczas hamowania
Witam,
mam mały problem i nie wiem co to może być, otóż czasami (nie przy każdym hamowaniu) kiedy naciskam pedał hamulca czuje pod nogą dziwne stukanie, pulsowanie, oczywiście dzieje się to wtedy gdy hamuje z małych prędkości i ciut gwałtownie. Jeżeli ktoś z Was miał podobny problem bardzo bym prosił o poradę co robić, czy jest to coś poważnego czy można olać problem. Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc :mrgreen:

ruszti - Czw Lis 21, 2013 16:17

Pewnie jakiś pierścień ABS pęknięty , zbadaj ten temat :)
massiv6 - Czw Lis 21, 2013 16:32

Oki, spoko dzięki za pomocną informację, postaram się jak najszybciej sprawdzić owe pierścienie, a czy może to być coś innego? Wiem iż ciężko postawić jednoznaczną diagnozę ale może dzięki przypuszczeniom odkryje się problem :mrgreen:
mako542 - Sob Lis 23, 2013 19:01

Witam miałem ten sam problem i wymieniłem przegub i wszystko jest w porządku było pęknięte słoneczko na przegubie
Karoligor - Nie Lis 24, 2013 12:01

Pojedz do stacji diagnostycznej na szarpaki :) Najszybciej i najtaniej Ci wyjdzie :P
Invi_86 - Pon Lis 25, 2013 10:47

Podobny problem mój brat miał ale w Skoda Octavia. Problemem był uszkodzony czujnik ABS lewego koła, który pokazywał błędny odczyt prędkości koła. Efektem było to że czujnik przy małych prędkościach pokazywał że koło porusza się z prędkością styczną 90 [km/h] a rzeczywiście była prędkość 45 [km/h]. Przy naciśnięciu delikatnie pedału hamulca załączał się ABS i stukał pedał hamulca. Wystarczyło podpiąć pod komputer i przejechać się z podłączonym kompem. Jeżeli któryś z czujników będzie wskazywał błędny odczyt to prawdopodobnie będzie takowy objaw.