Zobacz temat - [416] przerobka manualnej klimy na klimatronik z r45
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] przerobka manualnej klimy na klimatronik z r45

dawidd - Pią Lis 22, 2013 10:50
Temat postu: [416] przerobka manualnej klimy na klimatronik z r45
Witam
Interesuje mnie zmiana manualnej klimatyzacji w r416 na klimatronik z r 45. Czy juz ktoś sie tego podejmował? Czy jest to możliwe i co trzeba by zmienić. Czy cały nawiew z r45 z klapkami sterowanymi silniczkami pasuje do r400?

ADI-mistrzu - Pią Lis 22, 2013 14:08

Może być ciężkie, sporo kabelków do wymiany, sterownik dmuchawy ( jest elektroniczny), sterowanie klimą, po za tym R45 nie ma nadmuchu powietrza z pod siedzeń na tylną kanapę.

[ Dodano: Pią Lis 22, 2013 14:08 ]
Aaa.. i jeszcze jedno, klimatronik jest podłączony bodajże pod ECU, ponieważ ma możliwość sprawdzania parametrów silnika (np. temperatury) oraz przez OBD można z nią się komunikować.

Bodziek85 - Wto Lis 26, 2013 22:13

proponuje tani termostat pokojowy - podłaczyć np do przekaźnika od załaczania klimy. są ładne termostaty akurat do wmontowania gdzies na deche dla spryciarzy ;)

btw i tak serio to tez sie kiedys nad tym zastanawiałem ale co mi z klimatronika jak klima nieszczelna ... wiec olałem system poki klimy nie naprawie jako takiej

dawidd - Wto Lis 26, 2013 22:41

Bodziek85 napisał/a:
proponuje tani termostat pokojowy - podłaczyć np do przekaźnika od załaczania klimy. są ładne termostaty akurat do wmontowania gdzies na deche dla spryciarzy
nie głupie :)
Z klima walczyłem każdego roku, jak nie dziura to nieszczelność na oringach. Ale teraz juz 2 lata jeżdżę bez zaglądania do niej i smiga. Z tym klimatronikiem ograniczył bym sie do wstawienia kanału + sterowanie z panela, diagnoza po odb to zbędny bajer. Na razie tematu nie ciągnę, ale może jak będzie cieplej. W r75 mam klimatronik i nie da sie porównać jazdy z i bez

marcin316 - Sro Lis 27, 2013 07:09

Bodziek85 napisał/a:
proponuje tani termostat pokojowy


Tylko jak sprzęgło od klimy zniesie takie ciągłe włączanie i wyłączanie sprężarki? Mnie się wydaje, że znacząco zmniejszy to jego żywotność...

Bodziek85 - Nie Gru 01, 2013 13:25

marcin316 napisał/a:
Bodziek85 napisał/a:
proponuje tani termostat pokojowy


Tylko jak sprzęgło od klimy zniesie takie ciągłe włączanie i wyłączanie sprężarki? Mnie się wydaje, że znacząco zmniejszy to jego żywotność...


coś za coś - tu banalny montaż pseudo klimatronika ale częstsze cykle załączania sprężarki,

z drugiej jednak strony jest cos takiego jak histereza - czyli zakres w jakim temperatura ma się utrzymywać i to można ustawić np na kilka stopni - np do 18-20 stopni wiec schladza do 18 a potem załacza dopiero przy 20 a nie przy 18,5