Zobacz temat - [R600]Zapchane kanały odprowadzające wode
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600]Zapchane kanały odprowadzające wode

Misiek620i - Wto Lis 26, 2013 03:15
Temat postu: [R600]Zapchane kanały odprowadzające wode
Witam mam pełno wody po deszczu pod dywanikami z przodu, u kierowcy i pasażera. Podłoga zdrowa wiec na 99% zapchane kanaliki odprowadzające wode. Nigdzie nie znalazłem niestety gdzie w R600 szukać tych kanałów i jak to "wyczyścic" ktoś się już z tytm "bawił" ?
rusincfh - Wto Lis 26, 2013 09:01
Temat postu: [R618i 96r]
Witam

Niestety ja miałem z tym problem, woda była pod dywanikiem kierowcy.
Okazało sie że zatkało kanały odprowadzające ale po oczyszczeniu okazało się że dalej leje (musiałem odkręcać błotnik, później pistolet ze sprężarką). Okazało się że leje przez lusterko :/ woda kapała na głośnik i po progu do auta. Trzeba było zdemontować lusterko i "zalepić" silikonem. Jak narazie jest OK:)

Misiek620i - Czw Lis 28, 2013 14:32

a czy jesteś w stanie nakreślić pi razy oko gdzie te kanały są etc bo ja zerkalem i pojęcia nie mam nic nie widze
Matheeo - Wto Gru 03, 2013 18:44

Cześć. Też z tym walczyłem i mogę powiedzieć że chyba wygrałem :) . Cały problem polegał na tym że rozebrałem całe auto szukałem ściągałem błotniki myślałem że szybą i niestety bardzo się myliłem. U mnie była dziura ściągnąłem schowek, puszkę od wentylacji a od góry wycieraczki i podszybie. Patrząc od dołu w samym rogu była rdza i dziura jak kciuk. Powstała ona w odpływie ponieważ znajduje się on w samym roku i najgorsze jest to że akurat w miejscu dziury jest dołek i woda stoi tam cały czas a po długim czasie pojawia się rdza i wylatuje dziura. Troszkę domowych pomysłów i już kilka miesięcy mam spokój w aucie sucho szybki nie parują :) .