Zobacz temat - [rover 214] zalany co robić?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 214] zalany co robić?

Anna20 - Wto Lis 26, 2013 23:51
Temat postu: [rover 214] zalany co robić?
Witam piszę z ogromną prośbą dla posiadaczy Roverka 214 Si z 97r., niestety ostatnio jadąc z pracy podczas deszczu nie mogąc ominąć kałuży wjechałam w nią, nagle mój samochód zgasł. Zdarzało mi się to kilka razy, ale po kilku minutach zawsze odpalał, tylko trzeba było przygazować. Niestety wtedy po wielokrotnych próbach odpalenia go, nie udało się. Nawet nie chciał odpalić na holu. Do tej pory nie odpala, rozrusznik kręci, iskra jest.

Proszę jeśli mogę prosić pomóżcie, co może być przyczyną tego iż do tej pory nie chce odpalić.?

marcin316 - Sro Lis 27, 2013 07:07

Nie napisałaś jak głęboka była ta kałuża...

Niestety jeśli silnik zassał większą ilość wody do konieczna może być jego wymiana. Zawsze po podejrzeniu zassania wody trzeba zobaczyć do puszki filtra powietrza, a jeśli tam będzie woda to wykręcić świece i przekręcić kilka razy rozrusznikiem.

Teraz najlepiej sprawdzić kompresję na poszczególnych cylindrach. Będzie wiadomo, czy od strony mechanicznej wszystko jest OK. Być może tylko elektronika ucierpiała od kontaktu z wodą. Próbą odpalenia na hol można tylko pogorszyć sprawę i znacząco nadwyrężyć pasek rozrządu.

leszczu - Sro Lis 27, 2013 10:17

Anna20, wykręć i wysusz cewkę jeśli nie pomoże to szukaj nowej ewentualnie używanej.
Anna20 - Sro Lis 27, 2013 13:05
Temat postu: ;)
Dzięki za radę, napiszę jak coś już będzie wiadomo. Oby tylko wody w silniku nie było ;/
robsson78 - Sro Lis 27, 2013 16:28

Żeby woda dostała się do silnika to byś musiała tą kałużę mieć do pasa chyba.
Tak jak leszczu podejrzewam cewkę.