Zobacz temat - [R 214] PILNE Silnik nie chce zapalić
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214] PILNE Silnik nie chce zapalić

violinerpl - Pią Lis 29, 2013 16:39
Temat postu: [R 214] PILNE Silnik nie chce zapalić
Witam. Dziś spotkała mnie przykra sprawa. Po przejechaniu 12 km, normalnym odpaleniu, zostawiłem auto na parkingu, na 10 minut. Niestety przy próbie włączenia silnika klapa. Niby prąd jest, i rozrusznik działa, nie wykazuje rozładowania akumulatora. Co to w takim razie może być? Chodzi mi po głowie, że paliwo może nie dociera skoro rozrusznik stuka chcąc zapalić?

PS, Przy próbie odpalenia, po około 1 sek, kontrolki na desce rozdzielczej zaczynają migać w takt rozrusznika, jaśnieć i przyciemniać się.

Sprawa bardzo pilna, auto stoi w innej dzielnicy

poziom1989 - Pią Lis 29, 2013 16:55

Jeżeli kontrolki przygasaja podczas próby rozruchu, najprawdopodobniej akumulator jest za słaby, mialem jakiś czas temu podobnie. Spróbuj uruchomić silnik poprzez kable. Upewnisz sie. Również sprawdź okablowanie.
violinerpl - Pią Lis 29, 2013 17:11

Była próba odpalenia za pomocą kabli rozruchowych z innego auta. Bez rezultatu
poziom1989 - Pią Lis 29, 2013 17:23

Jak pisałem sprawdź okablowanie czyli : klemy od akumulatora, mase. Również przyczyna może tkwić w kostce stacyjki oraz elektromagnez rozrusznika, kostki.
leszczu - Pią Lis 29, 2013 17:33

Zapewne masa się urwała albo aku szlak trafił.
violinerpl - Sob Lis 30, 2013 12:18

Akumulator właśnie ładuję i zobaczymy, jednak niemniej czekam na inne sugestie

[ Dodano: Sob Lis 30, 2013 12:18 ]
I udalo sie odpalic, z problemami, ale jednak za pierwszym razem. Co moglo byc przyczyna takiego naglego rozladowania na postoju? Teraz silnik pracuje ale cos trzesie samochodem.

leszczu - Pon Gru 02, 2013 10:34

violinerpl napisał/a:
Co moglo byc przyczyna takiego naglego rozladowania na postoju?

Może coś kradnie ci prąd. Zmierz sobie pobór prądu na wyłączonym silniku.