Zobacz temat - [R25] malowanie+oklejanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R25] malowanie+oklejanie

komoss - Czw Gru 05, 2013 18:21
Temat postu: [R25] malowanie+oklejanie
siemka.Myslałem nad malowaniem mojego roverka.Zdecydowałem sie na malowanie metodą Plati-Dip czyli folia w płynie.Wybrałem dwa kolory żółty i czarny.Dodatkowo wszystkie plastiki na zewnątrz chce okleić karbonem.Jak myślicie to dobry pomysł a może macie własne sugestie do tego pomyslu
toksyn - Pią Gru 06, 2013 19:08

Pewnego czasu też myślałem o plasti-dipie ale poczytałem, popytałem i taka powłoka to wygląda dobrze około roku, jeżeli się o nią dba.. więc zrezygnowałem.. :(

co do kolorów to nie lepiej jednolicie? :)

komoss - Sob Gru 07, 2013 09:41

Wczoraj gadałem z kolesiem co maluje metodą plasti-dip gadał że jest jakis środek to czyszczenia tego.A co do koloru to też myśle że albo tylko zółty albo ciemno czerwony
bociannielot - Sob Gru 07, 2013 09:53

Myśle że może taki trochę WT z tego wyjśc no ale to Twoje auto więc rób jak chcesz. IMHO plast dip jest do :dupa: .
komoss - Sob Gru 07, 2013 10:38

Widziałem pare samochodów pomalowanych plasti-dip i świetnie to wyglądało
bociannielot - Sob Gru 07, 2013 11:36

komoss, to przejrzyj wątek o aucie kolegi kozika :ok: lepszym rozwiązaniem jest folia :ok: .
tuners - Sob Gru 07, 2013 13:12

Co do plasti dipu to dobry efekt przez kilka miesięcy jak mało użytkujesz i w czystym garażu trzymasz
Zadziory przetarcia i ufekty czyszczenia niestety widać :-( metoda tańsza i dużo gorsza od folii

Kozik - Sob Gru 07, 2013 18:45

komoss napisał/a:
komoss, to przejrzyj wątek o aucie kolegi kozika :ok: lepszym rozwiązaniem jest folia :ok: .


przy moim aucie malowanie plasti było spaprane na maksa więc nie ma się co odnosić ;) ale co do wytrzymałości to cały czas testuje, na wiosnę wezmę go na myjnie automatyczną :D zobaczymy co z plasti zostanie, folia wytrzymalsza na pewno ale trzeba by dać do zakładu żeby okleili, plastidip wychodzi taniej mimo wszystko, ja powoli zaczynam się przekonywać do plastidipu jeśli zimę przetrwa w miarę to chyba na wiosnę zdzieram i maluję jak należy

komoss - Sob Mar 29, 2014 19:55

Kozik i co wyszło z PlastiDip przetrwało zimę czy klapa...??
Kozik - Sob Mar 29, 2014 22:57

komoss, plasti przetrwało zimę ale bez garażu i bez zbytniego dbania wygląda słabo.
Jeśli auto weekendowe i garażowane to śmiało można plasti, przetrwa sporo ale jeśli auto nacodzień i niezbyt często myte w szczególności z gówien to klapa.
Folia próbę czasu znosi dużo lepiej, jakby plasti kosztowało z 200zł to byłoby warto chociażby dlatego że łatwiej się myje niż lakier, nie trzeba woskować itp. Ale cena załóżmy 700zł żeby za rok zdzierać to trochę dużo

[ Dodano: Sob Mar 29, 2014 22:57 ]
przez samą zimę to dużo bardziej się nie zużywa ale zostają plamy z różnych płynów eksploatacyjnych i ptasich gówien, w zimie też nie warto przykładać do gówna blisko karczera (2cm) bo gówno schodzi doskonale ale razem z plasti (mam na masce próbkę)

Julek - Sob Kwi 05, 2014 14:21

a ktos sie orientuje ile kosztuje oklejanie auto folia? bo malowanie wiadomo trzeba wylozyc 3-4kola lekko...
bociannielot - Sob Kwi 05, 2014 14:22

Jak pójdziesz do firmy oklejającej to też tyle dasz ;-) .
Julek - Sob Kwi 05, 2014 14:39

wlasnie tak zaczolem myslec o tym plastidipie ale patrze a oni okolo 2 tys za cos co pewnie po roku zejdzie to przesada troche;p
tuners - Sob Kwi 05, 2014 16:56

Foliowanie w firmie za 3 drzwiowke 3 tys za 5 drzwiowy 2500
Mnie wyszlo 1000zl

tomii620si - Sob Kwi 05, 2014 20:39

Julek plastidipem sam sobie pomalujesz.. Chłopaki za 600zł wydipowali cała e39 z nie złym efektem.. Niestety nie powiem Ci nic na temat wytrzymałości bo e39 została sprzedana :P .

Ogólnie sam sobie to zrobisz w domu bez problemu to raz a dwa jak szkoda Ci kasy a chcesz mieć podobny efekt to PLASTI LAK - Polski odpowiednik plastidipa :) Tańszy a podobno tak samo dobry

tuners - Nie Kwi 06, 2014 06:08

Ale niewiem jak plasti di do rdzy się łapie :-) . Bo folia nie będzie współpracować :-)
tomii620si - Nie Kwi 06, 2014 12:36

To się raczej wszystkiego łapie.. zmatować i będzie tylko dla mnie bez sensu jest robić to na rdze.. To lepiej wstawić reperaturke.. zapodkładować pod lakier i plastidip czy coś..

A co do kolorystyki z pierwszego wątku..
Jak chcesz malować to jednolicie. R25 to już stosunkowo świeże auto i listwy w czerni zbytnio nie beda pasować :P

Julek - Nie Kwi 06, 2014 16:45

tuners, no to u mnie bedzie problem hehe :D tzn myslalem sobie zeby wyczyscic rdze podkladem dac i na to plasti rzucic mowisz ze dales tysiaka za plasti dip ale robiac samemu czy komus placiles tyle za materialy i robote? tylko tak sie zastanawiam ja auta nie garazuje stoi zawsze na powietrzu i jezdze codziennie...
Kozik - Nie Kwi 06, 2014 16:50

Julek, za folie 1000
Julek - Nie Kwi 06, 2014 18:15

folia tysiak a robote chyba mozna samemu z dobrym pistoletem i kompresorm nie?
tomii620si - Nie Kwi 06, 2014 18:42

Julek nie ogarniam... Folia i pistolet ?

Oklejenia nie zrobisz samemu - no chyba, że kiedyś to robiłeś... nie jest to takie proste jak się wydaje a plastidip/plastilak nawet w spayu kupisz i sobie pomalujesz a efekt jest taki sam jak pistoletem bo to po wyschnięciu robi się jednolita folioguma :)

tuners - Nie Kwi 06, 2014 20:26

Oklejałem folią z dziewczyną materiał wyszedł 1000zł aczkolwiek teraz brał bym m3 zamiast orafol wyszlo by około 1400 ale dużo łatwiej się aplikuje niestety orafol jest mimo kanalików bardzo niewdzięczną folią do naklejania a pod folię dobrze jest mieć idealny lakier lub tak jak później robiłem to wygładzić papierem wodnym 2000 lekkie krostki wgniecenia ryski itd pod folią widać nawet jeżeli coś podszpachlujesz i wygładzisz na ideał to na foli będzie widać miejsce w którym jest szpachla


Co do plasti sprayem nie probowalem ale na pistolet elektryczny i na kompresor
Elektrycznym porobiły się mega zlewy po czym po 2 dniach wyglądał idealnie
Na przedni zderzak malowałem kompresorem efekt był świetny na początku idealna grubość itd
A potem zrobil się jakiś zasrany meszek na całym ... plastidipem tez nie zakryjesz rys i zadrapan aczkolwiek po wyrownaniu szpachla i wygladzeniu nie bedzie ich widac

Niestety plasti dip szybko i latwo oderwac nawet przy czyszczeniu zderzaka np. Z owadów po autostradzie

tomii620si - Nie Kwi 06, 2014 20:30

Ale wiem, że są środki jakby utrwalające powołke plasti ..
Kumpel ma RS6 C5 wylakowana na czerwony mat i normalnie myjnie itd i dalej się to u niego trzyma.. Ale co tam zostało położone to nie powiem bo taka juz kupił...

tuners - Nie Kwi 06, 2014 20:45

Znaczy od mycia woda pod cisnieniem nic się nie dzieje co innego jak użyjesz siły żeby cos zdrapac to pod paznokciem mozna oderwac a jak ktos czesto demontuje pewne rzeczy tak jak u mnie to plasti dip ciężko znosi np przykrecenie powtórne śrób a jak juz się naderwie to w tym miejscu wyjatkowo latwo odejsc moze.

Co do ilości mi poszedł za każdym razem litr na zderzak aczkolwiek za każdym razem położyłem 3 warstwy a zalecają 5 więc jak 1,5 litra na element litr ponad 120 zl
Liczac w 3 drzwiowym jako 11 elementow a wiadomo dojda jeszcze lusterka slupki progi itd itd
Zderzak przod
Blotnik prawy
Blotnik lewy
Maska
Drzwi prawe
Drzwi lewe
Cwiartka prawa tyl
Cwiartka lewa tyl
Zderzak tyl
Klapa bagaznika
Dach
Wychodzi 11litrow na ubogo czyli 1300 a tak jak sie powinno 2000zl próby rozcieńczania plasti dip chyba właśnie było przyczyną wyglądu u kozika

Wiadomo mozna taniej kupic mozna oszczedniej malowac ale odbije się na efekcie końcowym

tomii620si - Nie Kwi 06, 2014 21:02

jak ktoś chce taniej ---> AUKCJA
Julek - Nie Kwi 06, 2014 21:17

tomi ja mowilem o malowaniu kompresorem ale plasti dipem a nie folia :D duzo jest aukcji ludzie pisza ze po 8l starcza na auto ale coz nigdy nie wiadomo;/ a ten plasti lak to co to za cudo ktos zna? uzywal ? dziala tak samo jak dip?
tomii620si - Nie Kwi 06, 2014 21:23

ex kolega ma tym felgi pomalowane w focusie ST i już drugi sezon i dalej śmiga.. Ostatnio widziałem pod makretem i całkiem okej wygladały..

Jak jeszcze miałęm z nim dobry kontakt to mówił ze czytał i to jedno i to samo tylko jedno jest robione w PL a drugie ma renome i jest droższe..

To samo jest ze sprayami do tapicerki.. Ten markowy droższy a motipowski ? o ile dobrze pamietam jest mniej znany i tańszy a daje nawet lepszy efekt

MMlodyMMechanik - Pon Lip 19, 2021 09:02

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednia jakość takowych kosmetyków samochodowych. Sam korzystam z produktów ze strony https://m.warsztat24.pl i mogę je tobie polecić