Zobacz temat - [200 SD] pompa wspomagania nie dziala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200 SD] pompa wspomagania nie dziala

miras8801 - Pon Gru 09, 2013 10:47
Temat postu: [200 SD] pompa wspomagania nie dziala
Potrzebuje pomocy padła mi pompa wspomagania od rovera 200 2.0 sd z 97r. mam do kupienia w miare tania pompe od rovera 420 D. Pytanie czy pompa wspomagania bedzie pasować... Na zdjeciu widze młe różnice...
xlukaszx - Pon Gru 09, 2013 12:04

mi padła pompa poł roku temu tez w takim roverze - podpowiem Ci tylko tyle, ze pompa wspomagania jest różna w zależności od tego czy masz klimę czy nie; sam dlugo szukalem takiej pompy (do diesla z klimą) - jest pełno pomp do benzyniaków a do diesli juz nie koniecznie ...
miras8801 - Czw Gru 12, 2013 10:18

A wie ktos czy bedzie pasował z silnika o numerach 20T2N?

[ Dodano: Czw Gru 12, 2013 10:18 ]
Pompa juz zakupiona... Mam pytanie tylko takie Jaki płyn do wspomagania zalać? Mam jakis kiedys kupiony firmy "krzak" ale chyba kupie inny? tylko jaki? jaki kolor?

silnoreki2000 - Wto Gru 17, 2013 23:09

Dexron II, czerwony.
Ukor - Sro Gru 18, 2013 00:48

Panowie... ja przekładałem u siebie pompę jakiś miesiąc temu... Kompletna bzdura ze różnią się pompy z modelu bez klimy. Są identyczne bo właśnie od modelu bez klimatyzacji założyłem do swojego z Klimą. Bo pompa wspomagania wchodzi w pompę wody, a te już się różnią, wystarczy je rozłączyć :P
miras8801 - Wto Sty 07, 2014 18:26

Kupiłem pompę wspomagania używaną i wymieniłem zalałem nowym płynem... przez jakiś czas było wszystko ok.... teraz od paru dni gdy rano odpalę pompa buczy, przejadę ok. 3 km dam na maxa w lewo i w prawo i przestaje buczeć... pompa po odpaleniu jak buczy to wspomaganie normalnie działa lekko się kreci kierownica... no i w zbiorniczku nie ubywa płynu ani się nie pieni....
Czyżby padała pompa?? Ktoś miał już taki przypadek?? czy może to być napinacz? lub rozciagniety pasek wieloklinowy?

[ Dodano: Wto Sty 07, 2014 18:26 ]
już się wyjaśniło czemu buczała... poprostu przy wymianie pompy dałem inny wąż zasilający pompę no i się zagioł i pompa wyła i buczała...
temat zamknięty...