Zobacz temat - [ R 400 ] pedał gazu na 3/4
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ R 400 ] pedał gazu na 3/4

6harry6 - Pią Gru 13, 2013 07:48
Temat postu: [ R 400 ] pedał gazu na 3/4
Witam ponownie.
Ledwie wczoraj prosiłem o pomoc a tu dziś kolejny problem. Chyba mój R wyczuł premie świąteczną i chce jak najwięcej wyciągnąć dla siebie :razz: Ale do rzeczy.
Gdy kupowałem swojego R to pedał gazu łapał tak po około 1/4 wciśnięcia, wtedy pomyślałem że tak ma ten typ i się przyzwyczaiłem do tego. Jednak teraz sytuacja się dość diametralnie zmieniła i jadąc rano do pracy zauważyłem że łapie wręcz odwrotnie - około 3/4 wciśnięcia już prawie przy samej podłodze.
Proszę o jakiekolwiek sugestie i z góry dziękuję.
pozdrawiam.

dawidd - Pią Gru 13, 2013 08:37

tzn zaczyna przyspieszać dopiero po wciśnięciu pedału na 3/4? Jesli tak to najprawdopodobniej masz luźną linke pedalu gazu przy przepustnicy. To w pierwszej kolejności sprawdź. Niech ci ktoś naciska gaz lekko (max do polowy) a ty patrz czy przepustnica sie otwiera
Ogólnie przy przepustnicy oryginalnej reakcja jest dość szybka - nie trzeba wciskać pedału na 1/3 cz więcej żeby silnik reagowal

bizon - Pią Gru 13, 2013 08:39

dawidd, w dieslu nie ma przepustnicy :D
dawidd - Pią Gru 13, 2013 09:59

aaa. sorry :) nie dopatrzyłem ze to diesel

[ Dodano: Pią Gru 13, 2013 09:59 ]
no to w takim razie potencjometr pedału gazu do sprawdzenia :) mam nadzieje ze to tam jest :)

6harry6 - Sob Gru 14, 2013 06:58

Witam
Problem rozwiązany. Naciągnąłem linkę śrubką przez którą linka wchodzi do potencjometru i jest jak na początku. I R jakby szybciej się zbiera :) . Tak że temat do zamknięcia.
Dziękuje i ozdrawiam.