Zobacz temat - [R420] Czy to dymi z kolektora?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Czy to dymi z kolektora?

haxigi - Pią Gru 27, 2013 14:08
Temat postu: [R420] Czy to dymi z kolektora?
Już mnie to wkurza, że auto łądnie wypachnię, a po wieczorze jak odpalę i zapomnę zamknąć obieg to smród że szok.
Oto winowajca smrodu:
http://www.youtube.com/watch?v=1bGOsXRH_Tc

Pytanie skąd dokładnie? Kolektor czy jakieś inne miejsca jeszcze możliwe? Można kolektor jakoś zapaćkać cementem do tłumików na łączach? Może uszczelka gdzieś puściła.

sTERYD - Pią Gru 27, 2013 15:02

raczej nikt tego za Ciebie nie sprawdzi. Wątpliwe, żeby pękł kolektor. Prędzej łącznik elastyczny, albo wydmuchało którąś uszczelkę. Może być też, że po prostu skądś olej/paliwo leci na wydech.
haxigi - Pią Gru 27, 2013 15:22

łącznik elastyczny nie za bardzo właśnie. Na kanale dym z niego nie leciał, tak jak tutaj :/ To coś wyżej. Ciężko tam zajrzeć :/ nic specjalnego nie widać.
Olej i paliwo też nie, bo to jest zawsze jak silnik jest zimny, później nie kopci. Przez pierwsze 10 minut tak jest.

bizon - Pią Gru 27, 2013 16:06

Niewiele widac na tym filmiku. nawet oslony z silnika nie zdjales
jaro467 - Sob Gru 28, 2013 11:11

No kiepsko widać, zdejmij osłonę i do lepszego światła się przygladnij, a jeżeli tylko na zimnym to może popatrz w okolicach zaworu EGR, to tylko przypuszczenia, sam musisz to obczaić, powodzenia
Jordan87 - Sob Gru 28, 2013 13:41

Na zimnym ale od pierwszych sekund po odpalieni czy po małej chwili?

Jesli po chwili to obstawiał bym że masz jakiś wyciek oleju i po odstaniu ścieka na kolektor, chwile pochodzi, rozgrzeje kolektor i wypali.

b.j - Sob Gru 28, 2013 13:50

a może to ze wspomagania leci :) idą tam przewody i może gdzieś się poci i kapie na wydech
Miałem podobnie tylko ze z przodu silnika mi kapało na kolektor wydechowy tez takie chmury szły i smród

haxigi - Nie Gru 29, 2013 21:24

Cytat:
Na zimnym ale od pierwszych sekund po odpalieni czy po małej chwili?

Jesli po chwili to obstawiał bym że masz jakiś wyciek oleju i po odstaniu ścieka na kolektor, chwile pochodzi, rozgrzeje kolektor i wypali.


od uruchomienia, przez kilkanaście sekund, potem przestaje.
Teraz coś nie chce zadymić bo za ciepło, ale czuć spaliny :/

Poczekam aż się zimniej zrobi i bez osłony nagram.

Jordan87 - Nie Gru 29, 2013 21:43

Może uszczelka pod kolektorem lub na łączeniu wydechu z kolektorem.
haxigi - Sob Sty 11, 2014 16:14

przeglądając łączniki elastyczne aka tłumiki drgań trafiłem na to coś:
http://allegro.pl/tlumik-...3833754318.html

wg zdjęcia, do 420 jest inny niż do 400? Dziwne, bo ja mam właśnie taki jak ten w 400 jest :O
Ma to jakieś znaczenie?

sTERYD - Sob Sty 11, 2014 16:37

Nie ma. To czy na klapie jest 400, czy 420 wynika z czego innego ,niż z wersji silnika.
haxigi - Sob Sty 11, 2014 16:54

a to jakbym zamawiał z tej akcji, to który lepiej wziąć? Ten krótki czy długi?
Na moje lepszy chyba by był krótki :P