Zobacz temat - Rover 620Si skrzynia automatyczna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 620Si skrzynia automatyczna

Karol5 - Pon Gru 30, 2013 22:40
Temat postu: Rover 620Si skrzynia automatyczna
Witam entuzjastów marki Rover :)
Potrzebna jest mi wasza fachowa pomoc.
Mam do kupienia R 620 Si z automatyczną skrzynią biegów, w czarnej skórze i z przebiegiem 180 tyś +/- Cena tego egzemplarza to 5 tyś z kawałkiem. Drugi właściciel i już mówię że nie ma tego auta w necie. Sprzedaje Go mój sąsiad.
Męczy mnie myśl czy zakup tego konkretnego auta z automatem to będzie dobry pomysł.. Na forum nie mogę znaleźć żadnej informacji odnośnie takiej skrzyni. Interesuje mnie również jakie przebiegi robi i po jakich należy spodziewać się że coś "wyjdzie". O blachach czytałem i wiem co i jak to samo jeśli chodzi o elektronikę ;) Przede wszystkim co z tym automatem (warto/nie warto) i czy bardzo kosztowne mogą okazać się naprawy, żywotnoś silnika i najczęstsze jego usterki.
Pzdr i udanego sylwestra ;D

komoss - Pon Gru 30, 2013 23:38

Musiał bys pokazać jakieś fotki tego rovera bo tak każdy może ci powiedziec że jest ideał nic tylko brać...Ale 620 co mogę powiedziec silnik hondy troche paliwa połyka szczególnie w miescie...cześci hmmm do tanich nie należą...tyle moge powiedziec musial bys sie dowiedziec czy silnik był już remonowany,czy auto jest kolizyjne (nie pytaj wypadkowe bo o cos innego)
Karol5 - Wto Gru 31, 2013 09:53

Jak mówiłem, chciałbym się dowiedzieć jakie przebiegi robią te samochody i w którym momencie mają swoje granice np do wymiany rozrządu itd

Czy ktoś miał do czynienia ze skrzynią automatyczną w tej benzynie (bez gazu) Tabela z danymi technicznymi pokazuje że ten model ma spalanie na trasie 6,9l a w mieście 11l ;)

Antosiwo - Wto Gru 31, 2013 12:06

w sąsiednim temacie piszę że chętnie bym kupił automata, więc jak kolego się nie zdecydujesz to podziel się namiarami... ja go kupie:)

miałem w życiu pięć aut z czego 4 to były automaty, moim zdaniem nie ma nic lepszego do jazdy. Skrzynia automatyczna jest bezawaryjna(nie bardzo jest się w niej co zepsuć) POD WARUNKIEM że dba się o nią, czyli wymienia olej i pilnuje jego poziomu i filtr się regularnie zmienia, lub czyści.

przejedź się nim, jeśli przy normalnym delikatnym ruszaniu nie szarpie budą przy zmianie biegów to bierz go albo podaj mi namiary na tego sąsiada :D

soviet100 - Wto Gru 31, 2013 12:16

Oczywiście ale jak automat to tylko Japoński .
llygas - Czw Sty 02, 2014 11:09

Mialem dokladnie takiego samego. 620 Si 136 KM silnik hondy F20Z1.
Jesli chodzi o skrzynie to nie mialem zadnego problemu z nia. Przez trzy lata zrobilem ok 100 tys km. Sprzedalem go z przebiegiem ok 285 tys.
Auto bylo z 94 roku czyli pierwsze lata produkcji i nie moglem zlego slowa powiedziec. Fakt ze palil wiecej niz manual. Mialem go w gazie i 10 litrow gazu palil (instalacja 2 generacji).
Nie ma reguly jesli chodzi o skrzynie. Jesli ktos dbal to jeszcze pojezdzisz.
Po 620 kupilem 75 w automacie (mlodszy, mniejszy przebieg) i miesiac po zakupie szlag trfil skrzynie.

dexter77 - Czw Sty 02, 2014 11:49

Co prawda mam 75, ale też w automacie - naprawdę polecam - wygoda i zupełnie inna komfortowa jazda : ) Tylko taka skrzynia musi być zadbana - jeśli jest, tylko wymieniać olej i jeździć :)