Zobacz temat - [MG ZR 1.8VVC] Tuning optyczny - prośba o rady.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [MG ZR 1.8VVC] Tuning optyczny - prośba o rady.

Michu160 - Pon Sty 13, 2014 18:18
Temat postu: [MG ZR 1.8VVC] Tuning optyczny - prośba o rady.
Siemanko od listopada jestem dumnym posiadaczem MG ZR 1.8VVC 160'tki.
Jak dotąd w aucie zrobione (nie przeze mnie, takiego już kupiłem): gwintowane zawieszenie, dolot K&N, przelotowy układ wydechowy, przyciemnione szyby na coś a'la lustro weneckie (przez foliatec - efekt bardzo ładny nie wyglądają jak lusterka, ściemniają się na słońcu), halogeny przerobione na pomarańczowe światła do jazdy dziennej (oklejone folią), felgi 16" aluett (zima) oraz OZ RACING 17" pomalowane na zieleń kawasaki (lato).

Chciałbym coś jeszcze przerobić, ale w taki sposób żeby nie zwieśniaczyć auta...
Chcę to zrobić dość niskim kosztem (pojęcie względne), tzn nie wyznaczam sobie górnej granicy i chcę to zrobić porządnie a nie jechać po kosztach - nie biorę się za rzeczy na które mnie nie stać.

Planuje zmianę tylnych lamp które troszkę ściemnie na takie http://www.wojtmar.pl/skl...mpy-tylne-black
Oklejenie lusterek, maski, dachu i lotki folią carbon (auto czarne, oklejam, ponieważ dach jest troszeczkę porysowany, a prawe lusterko starte i mocno zmatowiałe).
Pomalowanie zacisków na zieleń - żeby pasowały do felg.

Na razie to tyle proszę o opinie, ponieważ samochodu nie chce zepsuć i o ewentualne rady co Wy wrzuciliście albo co byście wrzucili do tego autka.

Pozdrawiam Michał! :)

[ Dodano: Pon Sty 13, 2014 18:18 ]
Myślałem też o zamontowaniu ksenonów

leszczu - Pon Sty 13, 2014 18:44

Michu160 napisał/a:
ale w taki sposób żeby nie zwieśniaczyć auta...

To nie rób tego.
Michu160 napisał/a:
Planuje zmianę tylnych lamp które troszkę ściemnie na takie http://www.wojtmar.pl/skl...mpy-tylne-black

Pawkaz - Pon Sty 13, 2014 18:48

Lampy podane w linku kiepsko wg mnie pasują do ZRka.
Markzo - Pon Sty 13, 2014 18:54

chyba troche dużo tego carbonu ;) soczewki mu załóż, siatki na czarno pryśnij ;) lusterka a'la dtm ;)
Michu160 - Pon Sty 13, 2014 19:32

W sumie te lampy też tak średnio mi się podobają ale stwierdziłem, że jak będą dymione to jakoś będzie, ale jak widzę się myliłem hehe.
Carbon wleci najwyżej zostanie zerwany ;p
Soczewki to dobry pomysł, siatek nie ruszam za bardzo mi się podobają a lusterka jeszcze przemyśle :D

tronsek - Pon Sty 13, 2014 19:55

Michu160 napisał/a:
halogeny przerobione na pomarańczowe światła do jazdy dziennej (oklejone folią),
Pomarańczowe są nie zgodne z przepisami. Ja bym tę folię zerwał.

Michu160 napisał/a:
Pomalowanie zacisków na zieleń - żeby pasowały do felg.
Moim zdaniem, zaciski powinny być w kontraście z felgami, np. żółte, niebieskie, czarne.

Markzo napisał/a:
siatki na czarno pryśnij
Też tak uważam.

Michu160 napisał/a:
Oklejenie lusterek, maski, dachu i lotki folią carbon
Jeżeli carbon, to tylko dach.
imejdz - Pon Sty 13, 2014 20:46

a możesz pokazać na zdjęciach jak on teraz się prezentuje w aktualnym zestawieniu?:) Ja to zawsze planowałem, ze gdy kupie MG ZR albo ZS w czarnym lakierze to bedzie z niego bandzior :D tj. wszystko czarne :D od felg, przez lekkie przyciemnienie szyb po siatki w grillu czy środki lamp ;)




Co do lamp na tył, moim zdaniem jedyne godne uwagi jeżeli już zmieniać to te:




Jezeli juz masz oklejać dach to idź na całość i trzaśnij flage brytyjską :)



(przkład na zt)

Ciufa - Pon Sty 13, 2014 21:03

Michu160 napisał/a:
Jak dotąd w aucie zrobione (nie przeze mnie, takiego już kupiłem): gwintowane zawieszenie, dolot K&N, przelotowy układ wydechowy, przyciemnione szyby na coś a'la lustro weneckie (przez foliatec - efekt bardzo ładny nie wyglądają jak lusterka, ściemniają się na słońcu), halogeny przerobione na pomarańczowe światła do jazdy dziennej (oklejone folią), felgi 16" aluett (zima) oraz OZ RACING 17" pomalowane na zieleń kawasaki (lato).

bebechu sprzedał auto ?

Michu160 - Pon Sty 13, 2014 22:02

imejdz, Podzielam Twoje zdanie odnośnie lamp ale trudno je dostać nawet w UK problem z dostępnością :/ A co do flagi to na takiego bandytę małego średnio pasuje a jak już to czarno-szaro-srebrna :P

Ciufa, Dokładnie ;p

Markzo - Pon Sty 13, 2014 23:20

Dla mnie taka smoła na lampach i szybach to już przegięcie ;)
j0zek - Pon Sty 13, 2014 23:21

Szczęki zrób na pomarańczowo fajnie będą wyglądały ;)

WIesz jaki koszt soczewkowych lamp /angel eyes?

Ciufa - Wto Sty 14, 2014 01:30

j0zek napisał/a:
WIesz jaki koszt soczewkowych lamp

600 zl

scorpion - Wto Sty 14, 2014 18:40

koszt soczewek 200zł +troche czasu i checi załatw sobie kirunki na przód clear dymione lampy diodowe jak najbardziej jak na fotce ale ciezko osiagalne ewentualnie gładka klapa z PH 2 i rejestracja w zderzak moze jakieś kierunki w lusterka PS. gwintu nie sprzedajesz? :D
Michu160 - Wto Sty 14, 2014 20:07

scorpion, Nie ma opcji na sprzedaż gwintu ;p
Harry - Wto Sty 14, 2014 22:45

gdybyś chciał sprzedać gwint to czekam na informacje :mrgreen:
spider - Sro Sty 15, 2014 17:19

A co do soczewki z przodu. To ma ktoś jakieś info?
Można kupić czy trzeba robić?

pelson91 - Sro Sty 15, 2014 17:24

raczej trzeba zrobić. koszt przeróbki lamp nawet angielskich zwykłych na europejskie w soczewce wynosi poniżej 300zł, więc warto. efekt wizualny i jakość świecenia na pewno będą dużo lepsze :)
Harry - Sro Sty 15, 2014 21:22

tylko,ze takie lampy nie mają homologacji
http://hidretrofit.pl/2013/11/20/mg-zr/

tomii620si - Sro Sty 15, 2014 22:50

Skądś znam ten link hahaha :)
Pozdro Potter :)


A co do soczewki.. Można zrobić samemu (jak coś to pisz na PW to podeśle Ci tutorial) albo oddać do firmy i zapłacić całkiem całkiem i mieć soczewkę taka samą tylko nic nie zrobić poza wysłaniem i odebraniem ..

Harry - Sro Sty 15, 2014 23:13

tomii620si napisał/a:
Skądś znam ten link hahaha :)
Pozdro Poter :)

no,no w innym temacie podałeś link :wink:

Julek - Sro Sty 22, 2014 17:27

zaciski na kontrast lampy zostaw z ori zrob soczewki walni felge na czarno dach zostaw;/ jak nie chcesz miec wsi i juz za wiele nie wydziwiaj;p
TheKOktajl - Czw Sty 23, 2014 16:45

Michu160, Bardzo fajnie wygląda teraz :) W środku możesz sobie się pobawić. Jaki kolor masz foteli,bo ja mam czarne,a fajnie wygladaja niebieskie. Dobre radio to się przyda przy takim nagłośnieniu :) . Myśle ze czarny kolor felg do niebieskiego średnio ;p ale skoro bandzior to czemu nie

Ps. Odezwij sie na e-mail .