Zobacz temat - [R200]pomoc przy naprawie HGF?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]pomoc przy naprawie HGF?

kamilosbos - Wto Sty 21, 2014 00:40
Temat postu: [R200]pomoc przy naprawie HGF?
Witam
Jestem pewien że w moim R200 kolejny raz padła uszczelka. Auto kopci, w zbiorniczku olej(płukałem kilka razy,więc raczej to nie wina po starym hgf'ie) teraz przełącza się na gaz po przejechaniu 10km, ogrzewanie działa po przejechaniu 20-30km więc to musi być znowu uszczelka.

Teraz powiedzcie jeżeli mechanik stwierdzi że warto robić silnik to mam kupić uszczelke starego typu wzmacnianą ze sklepu tomateam?

Jakie jeszcze uszczelki mam kupić?

Czy znowu muszę kupić nowe szpilki mimo że jak rok temu robiłem hgf to były nowe?

Czy waszym zdaniem przez hgf tak póżno się przełącza na gaz i sią problemy z ogrzewaniem?

Znacie jakiegoś dobrego mechanika z Opola lub okolic?

Z góry dzięki za odp i pozdrawiam.

leszczu - Wto Sty 21, 2014 18:25

kamilosbos napisał/a:
Teraz powiedzcie jeżeli mechanik stwierdzi że warto robić silnik to mam kupić uszczelke starego typu wzmacnianą ze sklepu tomateam?

A jaka teraz masz uszczelke ??
Ja osobiście polecam stary typ wzmacniany. Może być firmy FAI taka jaka własnie ma sklep tomateam lub innej firmy np.: Erling
kamilosbos napisał/a:

Kolektora wydechowego i ssącego.
kamilosbos napisał/a:
Czy znowu muszę kupić nowe szpilki mimo że jak rok temu robiłem hgf to były nowe?

Może rok to nie dużo czasu, ale ja osobiście bym nie ryzykował i kupił nowe.
kamilosbos napisał/a:
Czy waszym zdaniem przez hgf tak póżno się przełącza na gaz i sią problemy z ogrzewaniem?

Silnik dłużej się nagrzewa dlatego później przełącza się na gaz.

sTERYD - Wto Sty 21, 2014 20:00

jak jest dużo syfu, to i termostat może nie pracować tak jak powinien.
kamilosbos - Wto Sty 21, 2014 21:07

Nie pamiętam jaką uszczelkę ale pamiętam że był to komplet uszczelek firmy FAI za 300zł.

Oleju dużo w zbiorniczku jest więc przeczyszcze jeszcze raz może rzeczywiście się termostat zacina. Skoro auto się gotuję to nie powinien szybciej się na gaz przełączać? Teraz po 10/15km dopiero się przełącza.
znacie dobrego mechanika z Opola albo okolic?

kezmanq - Wto Sty 21, 2014 21:08

ja robiłem HGF tutaj i polecam:

spacar.eu

kamilosbos - Czw Sty 23, 2014 00:00

Panowie co sądzicie o któreś z tych uszczelek pod głowicą:

ELRING 489.860
?

leszczu - Pią Sty 24, 2014 13:12

Osobiście nie polecam tej uszczelki.
kezmanq - Pią Sty 24, 2014 13:38

wysłałem CI na PW polecaną na forum uszczelkę - starego typu wzmacnianą, a Ty kombinujesz :wink:
scorpion - Pią Sty 24, 2014 19:50

kup sobie ta uszczelke co składa sie z paru blach jest najlepsza erling nie kup z reinza :0

[ Dodano: Pią Sty 24, 2014 19:50 ]
a ze gaz pozno si sie przełacza moe byc wina termostatu lub zapowietrzonego ukaldu chłodzenia lub mało płynu