Zobacz temat - [R75] Choinka po wyjęciu wtyczki od webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Choinka po wyjęciu wtyczki od webasto

Krzysiek15255 - Pią Sty 24, 2014 17:32
Temat postu: [R75] Choinka po wyjęciu wtyczki od webasto
Witam. Otóż mam taki problem. Wtyczka webasto nie łączyła więc na zapalonym silniku wyjąłem ją i włożyłem. Webasto zadziałało ale pojawiły się inne problemy :/ Świeci ikona otwarcia klap, centralny nie działa, kontrolka podgrzewania tylnej szyby nie pali się, cały wyświetlacz (duże navi) nie działa także nawet radia nie mogę włączyć.

I jeszcze takie pytanie. Przy wymianie sprzęgła nie odłączałem akumulatora tylko na kablach podłączyłem podtrzymanie bo tak gdzieś wyczytałem. A teraz patrzę w instrukcji z forum i nic nie jest napisane na ten temat. Mogę odłączyć aku na dłuższy czas bez żadnych konsekwencji i czy mogę wykonać jakiś reset komputera bez konieczności wizyty w warsztacie?

sash997 - Pią Sty 24, 2014 17:36

najpierw odłącz tą wtyczke i zobacz czy jest poprawa,akumulator możesz odłączyć bez żadnych problemów
flapjck1 - Sob Sty 25, 2014 10:06

popaliles jakies bezpieczniki odpinajac webasto, ogarnij je i problemy znikna
sash997 - Sob Sty 25, 2014 10:26

odpinając wtyczke od niepracującego pieca niema możliwości spalenia bezpiecznika,piec prawdopodobnie nie zadziałał wtedy tylko zresetowała sie pamięć błędów i ponownie bedzie 3 razy próbował odpalić po czym znów umrze
geffi - Sob Sty 25, 2014 10:37

E tam, mialem to samo, przetnij kabel od k_bus (pomaranczowo_bialy) , oklej koncowki tasma, by niczego nie dotyklay i po problemie.
Pewnie miales dokladane webasto.
Pozdr

sash997 - Sob Sty 25, 2014 14:17

nie trzeba go przecinać,wystarczy z wtyczki wyciągnąć ;-)