Zobacz temat - [R75] Brak ogrzewania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak ogrzewania

bbeata - Pią Sty 24, 2014 19:17
Temat postu: [R75] Brak ogrzewania
Wymieniłam termostat, a ogrzewanie z nawiewów ledwo ciepłe. Zagadką jest również fakt, że z dwóch wywiewów leci lekko ciepłe powietrze z lewej strony a z prawej z wywiewów zimne. Bardzo proszę o pomoc
Pieta - Pią Sty 24, 2014 19:44

sprawdź jak leci z nawiewów na nogi
Może być zakamieniona częściowo nagrzewnica. Wtedy lewa strona lepiej grzeje.

kosaaro - Pią Sty 24, 2014 20:38

A płynu masz stan ?
domel101 - Pią Sty 24, 2014 22:00

mam to samo tylko, że u mnie się jakoś jeszcze w miarę przyjemnie nagrzewa. I tak po zimie będę musiał ją wyczyścić aby ładnie grzała. A i pod zegarkiem pokrętło przekręć na full w kierunku białej kropki chyba, w każdym bądź razie w prawo.
kaisor1 - Pią Sty 24, 2014 22:42

brudna nagrzewnica, może wystarczy kilka razy przepłukać bez wyciągania.
sTERYD - Pią Sty 24, 2014 22:50

a może silniczki regulacji stanęły? zwłaszcza tamte gdzie cały czas zimno.
bbeata - Nie Sty 26, 2014 22:47

tak płyn mam

[ Dodano: Nie Sty 26, 2014 22:47 ]
Co masz to samo i co chcesz czyscic??
Cytat:

MaReK - Pon Sty 27, 2014 00:24

bbeata, sprawdź bezpiecznik F8 (chociaż przy jego absencji lub awarii straciłabyś wycieraczki, ustawienia nawiewu oraz otwieranie szyb), albo stań w zacisznym miejscu, włącz nawiew na 1 kreskę, wyłącz silnik, radio i inne pierdoły przeszkadzające w odsłuchu. Pochyl się bliżej nóg pasażera (schowek) i zacznij zmieniać opcję nawiewu (nogi, szyba, twarz, itp. itd.) i słuchaj czy będzie się coś tam przesuwać za dechą. Jeśli tak, to oznacza że nawiewy działają. Masz problem z nagrzewnicą i być może masz problem też z termostatem. Nie wiem skąd jesteś, ale poleciłbym Ci jakiegoś sprawdzonego mechanika. Nagrzewnicę należy wypłukać a termostat wraz z oringiem wymienić. Możesz też zamknąć nawiew na tylne siedzenia (kanapę). Tam leci tylko zimne powietrze, więc jak masz niedogrzane auto i słabe krążenie ;) to zamknij to, bo tam leci tylko zimne powietrze ;D

Pozdrawiam,