Zobacz temat - [ Rover 214si ] Duzy wyciek plynu chlodzacego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ Rover 214si ] Duzy wyciek plynu chlodzacego

dawid.n9 - Sob Sty 25, 2014 12:19
Temat postu: [ Rover 214si ] Duzy wyciek plynu chlodzacego
Witam

Rover 214Si 96r. +LPG
To moj pierwszy temat, dopadl mnie problem wyciekajacego plynu chlodniczego, na poczatku byl to problem z wezami ukladu, naprawione, wymienialem plyn, po powturnym zakladaniu dolnego weza chlodnicy wymieniony cyban bo nie byl pierwszej swiezosci i puszczal, ale co sie okazalo po wlaczeniu silnika i lekkim nagrzaniu zaczyna ciec chlodziwo, kapie z miski olejowej ( po zewnetrznej powierzchni ) zbiera sie na srubie mocujacej miske nad rura od wydechu, oraz cieknie po tylnej scianie silnika. Nie jestem w stanie stwierdzic czy to HGF, czy moze tylko uszczelka pod kolektorem, albo i inne diabelstwo. Czy ktos wie moze czy uszczelka miski olejowej rowniez moze puszczac chlodziwo? i drogie pytanie, bo niestety nic nie znalazlem na forum, jakis warsztat w Gdansku lub Trojmiescie ktory mozecie polecic? najlepiej niedrogi :P potrzeboje kogos kto powiem mi gdzie lezy problem.

z gory dziekuje za pomoc

leszczu - Sob Sty 25, 2014 13:11

Nie może ci wyciekać płyn z pod uszczelki miski olejowej.
Albo leje się z pod uszczelki kolektora ssącego, albo niestety z pod uszczelki głowicy.

dawid.n9 - Sob Sty 25, 2014 14:09

tak myslalem z ta miska, ale wolalem sie upewnic. teraz potrzebuje jakos to sprawdzic, naprawic. jakies rady jak rozpoznac ktory z problemow mnie dotyczy??
leszczu - Sob Sty 25, 2014 14:28

Zrób fotkę skąd ci ten płyn wycieka.
dawid.n9 - Sob Sty 25, 2014 15:31

o to chodzi ze tami nie ma dojscia zeby zobaczyc :/ instalacja gazowa jest zaraz nad kolektorem, i wszystko zaslania. ale opisalem chyba dosc szczegolwo miejsca, cieknie po dloku silnika, na miske olejowa na tynej krawedz silnika, czyli tam gdzie jest kolektor, a ze silnik jest nachylony lekko to struga plynu splywa tez do przedniej dolnej krawedzi miski olejowej, i zaobserwowalem ze przy pracy silnika wyciek jest duzo wiekszy i widoczny, poprostu kapia kropelni z krawedzi miski olejowej.
leszczu - Sob Sty 25, 2014 15:50

Wygląda na uszczelkę kolektora ssącego.
dawid.n9 - Sob Sty 25, 2014 21:40

w poniedzialek bym gdzies podjechal do mechanika, tylko nie mam pojecia gdzie znajde jakiegos kto to pozadnie sprawdzi, naprawde nikogo niema z trojmiasta i okolic co ma kogos do polecenia?

[ Dodano: Sob Sty 25, 2014 21:40 ]
a jeszcze takie pytanko, jesli okaze sie ze tylko uszczelka kolektora, orientacyjnie jakie to sa korzta u mechanika? i koszty czesci oczywiscie :D

robsson78 - Sob Sty 25, 2014 22:23

Nie jeździj długo z ubytkiem płynu bo silnik zagrzejesz i uszczelkę głowicy wywali.
Jeśli to uszczelka kolektora to koszt jest śmieszny, jeśli głowicy to zapewniam że do śmiechu Ci nie będzie.

dawid.n9 - Sob Sty 25, 2014 23:31

ale ta od kolektora to widzialem ze cana samej uszczelki wacha sie miedzy 18 a 25 zl. tylko ile mechanicy biora za wymiane, konkretnie, a to ze uszczelka pod glowica droga zabawa to niestety wiem :/
robsson78 - Nie Sty 26, 2014 11:56

Nie ma z tym dużo roboty a koszt zależy od mechanika ale myślę że nie więcej niż jakieś 50 zł.
dawid.n9 - Wto Sty 28, 2014 01:39

a orientuje sie kotos, co potrzebuje zeby zrobic to sam? czy klucz dynamometyczny jest potrzebny? jakies uszczelniacze, cokolwiek? zastanawiam sie czy nie spróbowac samemu :D
leszczu - Wto Sty 28, 2014 11:34

Oczywiście, że można to zrobić samemu. Podstawowy zestaw kluczy wystarczy.
dawid.n9 - Czw Sty 30, 2014 23:38

w poniedzialek zalatwie sobie wolne i pojade do mechanika w koncu, zobaczymy jaka bedzie diagnoza. dam znac jak juz bedzie cos wiadomo.