Zobacz temat - [R25] rozproszone światła mijania, brak wyraźniej granicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] rozproszone światła mijania, brak wyraźniej granicy

Mlody55 - Wto Sty 28, 2014 16:25
Temat postu: [R25] rozproszone światła mijania, brak wyraźniej granicy
witajcie!
Problem ze światłami mijania w moim Roverku był od dawna (właściwie odkąd go zakupiłem),
polega on na tym, że nie mają wyraźniej granicy światło/cień.
Właściwie w każdym aucie jakie użytkowałem (aucie po 2000 roku) światło wyglądało mniej więcej tak
__/_/ - było równo obcięte, u mnie tak nie jest. Niby nie oślepiają, na diagnostyce też wszystko OK - ale dziwnie to wygląda, jakbym świecił przed siebie zwykła latarką. Czy tylko moja 25-ątka tak ma?
dodam, że wymiana żarówek nie przyniosła żadnej poprawy, reflektory też wyglądają na oryginalne. Co może być powodem takiego stanu rzeczy?
No i na koniec lakoniczne pytanie, da się włożyć odwrotnie żarówkę h7?
nawet jakbym chciał to za bardzo nie wiem jak (żeby sprawdzić czy wtedy pojawi się wyraźna granica światło - cień) ścięty rant żarówki musi być do góry.

zdzichu - Wto Sty 28, 2014 17:43

Najczęstszą przyczyczyną są żarówki. Gdzie kupiłeś i jakie. Kiedyś kupiłem w H-4 (nie pamiętam jakie, ale nie kupuję nieznanych firm) w markecie i na drugi dzień je wyrzuciłem. Jeżeli na drogowych masz dobre skupienie to zamień z jednej strony i poświeć na ścianę z kilku metrów.
Mlody55 - Wto Sty 28, 2014 18:19

są to żarówki firmy M-tech zakupione w sklepie motoryzacyjnym, poprzednie (nie mam pojęcia jakiej firmy - auto ściągnięte z Włoch) świeciły podobnie.
światła drogowe to już w ogóle nie mają konkretnego horyzontu - świeca po prostu przed siebie.

zdzichu - Wto Sty 28, 2014 19:07

Kup coś markowego. Poniżej 20pln to tylko jakoś się świecą. Możesz spróbować w ten sposób: stań blisko ściany, włącz światła odbezpiecz żarówkę i ruszaj nią. Zobaczysz czy jest różnica przy zmianie ogniskowej.