Zobacz temat - [rover 214 si] ciągle przecieka.POMOCY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 214 si] ciągle przecieka.POMOCY

gryzlej0016 - Wto Sty 28, 2014 19:10
Temat postu: [rover 214 si] ciągle przecieka.POMOCY
Wiem że temat był wałkowany x razy, ale problem jest nadal.
uszczelniłem sylikonem górną krawędź bagażnika tak od zawiasu do zawiasu, rynienki
na dachu, tylne lampy i uszczelki kabli co idą do klapy bagażnika...i nadal cieknie.
juz nie wiem co uszczelniać...skończyły mi się pomysły...POMOCY


legenda do foto.
kolor zielony - po uszczelnieniu juz nie cieknie (fot.2)
kolor biały - po uszczelnieniu cieknie nadal po obu stronach(fot.2 i fot.1) jedne ucięte ale cieknie tą dziurką na dole

zastanawiam się czy może woda dostaje się jakoś pod znaczkiem rovera nad tylnymi kołami czy są one przyklejone? (fot.3)

macie jakieś pomysły?

Felipe987 - Wto Sty 28, 2014 19:46

Tam, skąd zaznaczyłeś, że Ci cieknie, u mnie idą odpływy szyberdachu. Spróbuj spojrzeć pod tą półeczkę z głośnikiem. Tam jest łączenie kilku blach i być może to kapie z góry a nie z 'dziurki'. Ja u siebie przerabiałem chyba wszystkie możliwe drogi dopływu wody - zawiasy, rynienki, odpływy szybra, lampy, oświetlenie tablicy rejestracyjnej - a ostatecznie zlikwidowałem przecieki klajstrując uszczelniaczem dekarskim każde łączenie blach widoczne po otworzeniu bagażnika :)
gryzlej0016 - Wto Sty 28, 2014 20:33

tyle ze nic nie widać aby z góry kapało/spływało... moze po sciankach gdzieś cieknie w niewidocznym miejscu. szyberdachu nie mam.
bo raczej nie ma opcji by to przez uszczelki tylnych szyb. dodam ze leci po obu stronach.

[ Dodano: Wto Sty 28, 2014 20:33 ]
ejjj...skoro w mejscu tych dwóch dziurek masz rurki (woda ci ścieka tam skąd mi wypływa tak?) odpływowe od szyberdachu to dalej woda musi gdzieś ściekać na zewnątrz. czyli wychodzi na to ze po obu stronach mam zapchane kanały i woda cieknie przez te dwa otwory... tak mi sie wydaje