Zobacz temat - [420 SDi] Tylne drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [420 SDi] Tylne drzwi

sebastian93 - Sro Sty 29, 2014 12:20
Temat postu: [420 SDi] Tylne drzwi
Witam.
Posiadam Rover 420 i mam pewien problem z tylnymi drzwiami. W tylnych drzwiach gdy są one otwarte można zobaczyć taka małą białą blokadę którą można użyć chyba to jest blokada przed dziećmi. Dzisiaj jak wycierałem drzwi to musiałem tą blokadę niechcący ruszyć tak, że drzwi się zablokowały. Teraz nie mogę otworzyć tych jednych drzwi ani od frontu ani od środka. Ktoś może wie, jak otworzyć teraz te drzwi gdy ta blokada jest?

sebolek - Sro Sty 29, 2014 12:54

Ta blokada powinna działać tylko od wewnątrz :O

a sprawdziłeś czy Ci zamek nie opadł i nie zamknął?

sebastian93 - Sro Sty 29, 2014 13:07

Właśnie wiem jak powinna działać ta blokada, ale tak nie działa :)

Nie. Normalnie zamek się podnosi.

LookMyWay - Sro Sty 29, 2014 16:34

a klamki nie chodzą jakoś lżej albo ciężej?
sebastian93 - Sro Sty 29, 2014 22:36

Właśnie klamka chodzi ciężej.
LookMyWay - Sro Sty 29, 2014 23:09

Jeżeli nie da się w ogole otworzyć to ja bym spróbował dostać się do tej blokady drzwi od wewnątrz. Jak się zdemontuje kanapę to będziesz mógł jakoś zdemontować plastik między kanapą a drzwiami, następnie trzeba zdjąć uszczelkę i wygiąć sobie odpowiednio albo cieńki śrubokręt albo coś w tym stylu i próbować jakoś przełączyć tą blokadę.
Jakbyś to robił śrubokrętem to obklej go czymś żeby nie porysować sobie lakieru.
Wydaje mi się, że jak się nie da otworzyć w żaden sposób to zostaje właśnie tylko to.

sebastian93 - Czw Sty 30, 2014 09:22

Dzięki za pomoc :) Za jakiś czas pójdę zobaczyć czy da się tak jak mówisz :)
LookMyWay - Czw Sty 30, 2014 11:57

Jeżeli nie przeszkadza Ci to tak bardzo to lepiej się wstrzymać jak będzie cieplej, bo plastiki nie lubią takich zabaw w mrozne dni :razz: chyba, że masz ogrzewany garaż ;-)
sebastian93 - Czw Sty 30, 2014 12:34

Wiesz co się okazało? że klamka była po prostu zamarznięta ;d polałem ją ciepłą wodą i już normalnie działa :)