Zobacz temat - [R45] Probelm z ukladem chlodzenia po wymianie UPG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Probelm z ukladem chlodzenia po wymianie UPG

orzeeel - Pią Sty 31, 2014 21:16
Temat postu: [R45] Probelm z ukladem chlodzenia po wymianie UPG
Witam,

Auto po wymianie UPG (rozrząd, pompa wody, planowanie, szlifowanie zaworów...itd). Zapalam na 5-8 min i silnik strasznie się grzeje od strony kolektora wydechowego. Sadziłem ze termostat wadliwy, wymieniłem i dalej to samo. Niepotrzebnie kupowałem bo sprawdziłem stary w garnku z gorąca woda - otwierał się bez problemu.

Przed wymiana UPG, po przejechaniu 20km w środku zimno - całkowity brak ogrzewania. Również gdy wyprzedzałem lub jechałem pod gore wskaźnik temp gwałtownie rósł i tak samo gwałtownie opadał. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z moim problemem ale pisze również o tym.

Olej zmieszał się z płynem chłodniczym, przepłukałem układ dwa razy wodą i dwa razy płynem chłodniczym i już prawie czysto było. Nie wiem czy brać pod uwagę zapchane węże itp...

Proszę o pomoc co może być nie tak skoro silnik gorący od strony kole wydech a płyn w zbiorniczku zimny.


Pozdrawiam
Tomek

zdzichu - Pią Sty 31, 2014 21:28

Odpowietrz układ chłodzenia.
redcloud - Pią Sty 31, 2014 22:03

zdzichu napisał/a:
Odpowietrz układ chłodzenia.

U nas w 45 to chyba się samo odpowietrza, hmm? Ja niedawno wymieniałem płyn to po prostu wlałem raz pod kreskę, pochodził trochę silnik i dolałem - całe odpowietrzanie. (mam diesla).

tronsek - Sob Lut 01, 2014 08:05

redcloud napisał/a:
U nas w 45 to chyba się samo odpowietrza, hmm?
Tylko diesel'e same się odpowietrzają. K-series trzeba odpowietrzać.
IROLA - Sob Lut 01, 2014 20:37

Uważam, że w R45 z 2003 r. odpowietrza się sam. Swój rozrząd wymieniałem w 2008 r. i tak zrobiłem.
sTERYD - Sob Lut 01, 2014 22:05

Widać miales szczęście. Niestety uwazasz inaczej niż producent auta.
rover45 - Nie Lut 02, 2014 12:54

Ja mam r45 1.8 z 2001 roku i tez się sam odpowietrzył. Pozdrawiam :D
IROLA - Wto Lut 04, 2014 09:15

Moim zdaniem nie odpowietrza się "zaworkiem" ponieważ go nie ma (mój roVerek jest z 2004 r.) Odpowietrzałem tak : po wymianie rozrządu i zalaniu płynu uruchamiam silnik i czekam aż się włączy wentylator. Następnie uzupełniam płyn do wskazanego poziomu i tyle. Przypominam, że po koniec 2003 roku wprowadzono pewne modyfikacje w R 45 np.: skrzynia Forda IB5, brak nawiewu na tył... może więc sposób odpowietrzenia jest inny ... Na naszym forum na 100% gdzieś ... kiedyś ... czytałem, że w taki sposób odpowietrza się R45 1,4 (pewnie i 1,6).

Sprawdziłem teraz i zaworek jest, trochę się schował pod górnym wężem. Wiosną (mija 5 lat od wymiany) gdy będę wymieniał rozrząd dokonam odpowietrzenia zgodnie z instrukcją. Przez te lata nigdy nic się nie działo - więc chyba nie było tak źle.

dawidek126 - Wto Lut 04, 2014 17:04

mój 1.8 ma śrubkę do odpowietrzania. A czekać aż się wentylator włączy i zalewanie zimnym płynem pewnie mu na zdrowie nie pójdzie. Śruba znajduje sie na arterii wodnej( taka gruba metalowa rura) które leci nad połączenie silnika i skrzyni biegów.