Zobacz temat - [R75] Cięzko chodzą drzwi pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Cięzko chodzą drzwi pasażera

markozalko - Wto Lut 04, 2014 16:31
Temat postu: [R75] Cięzko chodzą drzwi pasażera
Mam taki temat. Od początku posiadania autka drzwi za kierowcą ciężko chodzą. Tak ciężko że nie raz powyrywali mi tapicerkę. Smarowałem różnymi środkami (silikonem w sprayu, kiedyś wd40, olejem). Na jakiś cza sjest w miarę dobrze ale wysycha i znów to samo. Cała rzecz dzieje się w środku drzwi, w miejscu gdzie wychodzi taki bolec jak się je otwiera. Teraz to aż trzeszczało coś w środku, więc znów oleju wlałem. mam pytanie czy da się coś z tym zrobić bez rozbierani drzwi? Nie wiem czy tam coś się wytarło, czy kiedyś ktoś tam grzebał. Ja jeżdżę głównie w 2 osoby ale czasem jak kogoś wiozę to wolę sam mu drzwi zamknąć niż on ma ciągnąć i powyrywać boczek. Z zewnątrz trzeba trochę siły aby je zamknąć a co dopiero od środka. A wiecie jakie są w tym aucie zatrzaski :)
Pieta - Wto Lut 04, 2014 18:26

Bez ściągania tapicerki nic nie zrobisz.
Pewnie w środku sprężyna pękła i zblokowała bagnet
Przed wymianą kup kompletny ogranicznik bo jest mała szansa, że swój naprawisz. Na allegro jest ich pełno za grosze http://allegro.pl/listing...kie+dzia%C5%82y

Spinki są standardowe, do kupienia w każdym sklepie
http://allegro.pl/listing...=category-18899

markozalko - Wto Lut 04, 2014 18:41

A czy do wymiany tego to wystarczy tylko to odkręcić ten ogranicznik czy jest on do czegoś przykręcony w środku np. do jakiegoś mechanizmu?
Pieta - Wto Lut 04, 2014 18:53

Jest sam. Nic innego do niego nie jest przykręcone. Odkręcasz z zewnątrz dwie nakrętki i ogranicznik wpada do drzwi.
Po zdjęciu boczku będziesz musical wygłuszenie odkleić.

markozalko - Wto Lut 04, 2014 19:10

Ok dzięki za pomocne informacje. Mam nadzieję że się dobiorę do niego :)
pineska - Pon Kwi 07, 2014 21:08

Witam:-) Powiedzcie mi proszę czy ograniczniki drzwi od diesla są takie same jak w benzynie ? Ponieważ mam 2 do wymiany a na aukcji jest napisane że to z Diesla 2.0.