Zobacz temat - Pierwszy samochód- pierwszy Rover 45
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Pierwszy samochód- pierwszy Rover 45

Clint - Sob Lut 08, 2014 17:38
Temat postu: Pierwszy samochód- pierwszy Rover 45
Witam. Jestem nowym użytkownikiem i przymierzam się do kupna swojego pierwszego samochodu. Będzie to Rover 45. Po prostu urzekła mnie ta marka. Nie jest to samochód który spotyka się za każdym rogiem i ma w sobie to coś co mnie przyciąga :) Szukam Roverka w okolicach mojej miejscowości do tak około 150 km a mieszkam w Inowrocławiu w kuj-pom. Roverek musi być z LPG a budżet jakim dysponuję to 9000 zł z czego chciałbym coś z tego jeszcze zachować na pakiet startowy. Myślę, że w tej cenie można już znaleźć Roverka godnego uwagi :) W tej chwili mam na oku dwa modele:

http://tablica.pl/oferta/...html#6140f08d13
http://tablica.pl/oferta/...html#6140f08d13


Dwa Roverki stosunkowo blisko mnie. Co sądzicie? Pierwszy na milion procent nie ma oryginalnego przebiegu a i też tak trochę mało informacji podaje autor ogłoszenia.

Pozycja druga wydaje mi się już nieco pewniejsza :) Tylko ta cena 9000 zł chyba to trochę za dużo ale ogłoszenie wydaje mi się już konkretne. Jak oceniacie te dwa autka na podstawie zdjęć i opisu? Warto obejrzeć?
:)

NoPE - Sob Lut 08, 2014 18:59

Linki poprawne bo nie chcą mi wejść?
Clint - Sob Lut 08, 2014 19:37

Już poprawione
Pawkaz - Sob Lut 08, 2014 20:02

Sedan ma światła od hatchbacka
Clint - Sob Lut 08, 2014 20:18

To jedyny mankament? Coś więcej? Warto jechać obejrzeć czy nie? Naprawdę zależy mi żeby szybko kupić Roverka a te są właśnie w pobliżu ale nie chciałbym kupić czegoś do czego będę tylko i wyłącznie dokładał. Na innym forum ktoś mi pisał, że w sedanie lewy bok malowany a w pierwszym klapa może być źle spasowana...
Stanislaw - Sob Lut 08, 2014 21:05

Mialem R 45 z rocznika 2000 i kierownica nie byla tak wytarta jak w tym z pierwszego oglosznia i takim malym przebiegu napewno nieprawdziwym
Gdybym mial wybrac dla siebie to bralbym pod uwage ogloszenie 2 oczywiscie po dokladnym sprawdzeniu,ten pierwszy jakos mi nie pasuje,brudnawy w srodku,zapuszczony,ale to tylko moje zdanie.

[ Dodano: Sob Lut 08, 2014 21:05 ]
piszac ze warty uwagi mam na mysli to autko z Wloclawka-srebrne

Julek - Wto Lut 18, 2014 18:55

pierwsze autko mowisz;p powiem ci tak tego ciemnego odpusc sobie bo ma 300 tys a nie 100 :) pozatym zmeczony slabe zdjecia opis mowia same za siebie;p jezeli chodzi o srebrnego moim zdaniem zwyczajnie to za duze auto dla ciebie taka krowa z malym silnikiem... czemu odrzuciles diesle?
soviet100 - Wto Lut 18, 2014 19:56

Bo diesle to złom i drogie i słusznie zrobił że szuka benzyniaka
Julek - Wto Lut 18, 2014 21:41

dlaczego zlom w ogole zastanawiasz sie nad tym co piszesz?:D podaj mi przyklad dlaczego diesel jest zlomem wzgledem benzy?
Remigiusz - Wto Lut 18, 2014 21:57

soviet100 napisał/a:
Bo Rover to złom
Rover to złom :mrgreen: Sie zgadza :P

Uważam ze w eksploatacji Benzyna i jeszcze na LPG będzie jak na Polskę najtańsza opcja, ja bym się na terenie Polski tez nie pchał już na Diesla :mrgreen: Za droga zabawa :neutral:

Julek - Wto Lut 18, 2014 22:20

no rover to zlom fakt :D e tam bez przesady ja jakos dieslem pomykam i zawsze na baku po 800-900km zrobie;p
bociannielot - Sro Lut 19, 2014 07:43

w 45 akurat to nie diesle są złomem, tylko benzyniaki z HGF serią ;-) . L-seria może kulturalna nie jest ale bardzo przyjemna w eksploatacji. Choc fakt spalania LPG nie przebije :P .
marcin316 - Sro Lut 19, 2014 10:23

Miałem Jeepa z gazem i Roverka w dieslu. Jak bym nie liczył to diesel jednak palił znacznie mniej złotówek na 100km :mrgreen:
Julek - Sro Lut 19, 2014 17:14

ludzie mysla ze jak gaz to ekonomia... nie zawsze zima zanim sie gaz wlaczy troche trzeba poczekac, koszt instalacji, wymiany roznych elementow instalacji, do tego dieslem zawsze jakbym nie jezdzil mam spalanie 5-7.5l/100km przy 150km zeby benzyna z gazem 2.0 150km spalic 13l gazu to trzeba ekonomicznie naprawde jezdzic :D wiec jak dla mnie wychodzi na to samo a nie wali ci gazem w samochodzie.
Markzo - Sro Lut 19, 2014 17:15

Julek napisał/a:
udzie mysla ze jak gaz to ekonomia... nie zawsze zima zanim sie gaz wlaczy troche trzeba poczekac, koszt instalacji, wymiany roznych elementow instalacji, do tego dieslem zawsze jakbym nie jezdzil mam spalanie 5-7.5l/100km przy 150km zeby benzyna z gazem 2.0 150km spalic 13l gazu to trzeba ekonomicznie naprawde jezdzic wiec jak dla mnie wychodzi na to samo a nie wali ci gazem w samochodzie.

stek bzdur.

kezmanq - Sro Lut 19, 2014 18:13

Julek forumowy bajkopisarz :roll:
soviet100 - Czw Lut 20, 2014 07:41

Diesel :

Sprzęgło Dwumasowe 3 tys
Turbo 2 tys
wtryski choćby dephi co się nie da regenerować po 1k za każdy
pompa wtryskowa 1.5 tys ( pompowtryski po 1k )

mam wymieniać dalej ?

Pracuje jako elektromechanik i widzę z czym najwięcej robię w warsztacie .

W benzynie wymieni się cewkę czy pompę paliwową i jeździ a diesla to po prostu ruina dla kieszenie po 300 tys km a 95% diesli w polsce właśnie tyle ma i w góre.


Oczywiście są plusy jeszcze na pompach Vp37 można tankować w biedronce po 3.80zł za liter.

bociannielot - Czw Lut 20, 2014 09:07

soviet100, nie znasz się a pier... dzielisz głupoty ;)
w idt nie ma dwumasy
soviet100 napisał/a:
wtryski choćby dephi co się nie da regenerować po 1k za każdy
używane wtryski za grosze dostaniesz, a nowe kpl kosztuje 800zł na allegro
soviet100 napisał/a:
pompa wtryskowa 1.5 tys ( pompowtryski po 1k )
regeneracja kosztuje 1200zł, ja wymianę na używaną nowszą w lepszym stanie opłaciłem za jakies 1100zł niecałe
Julek napisał/a:
nie zawsze zima zanim sie gaz wlaczy troche trzeba poczekac,
no tu masz rację, ale 13 l gazu przy 150km w limuzynie to przy ostrym traktowaniu pedału gazu jest stary ;-)
Kozik - Pią Lut 21, 2014 07:11

Przytoczę po raz milionowy spalanie mojego VVC który ruchał wszystkie IDT z którymi się ścigałem:
na dystansie 42 312,5km mierzyłem spalanie zjadł przez ten okres 4 016,54L gazu za 10 856,11zł w tym czasie wciągnął rozpałki (98) za 2 260zł gdzie rozpałka była używana często do pojeżdżenia po prostu żeby silnik przypomniał sobie co to benzinu.
Spalanie średnie gazu na tym dystansie 9,49L gazu. Niestety ilości paliwa nie liczyłem a tylko kwotę za jaką zalałem.
czyli koszt przejechania 100km na gazie 25,66zł wliczając benzynę 31,00zł
Czy to nie jest ekonomiczne auto a do tego bardzo fajnie gniotło.
Czy idt będzie jeździło w R25 taniej?

ZS 180 który z pewnością lepiej jedzie od diesla
na dystansie 8 324km zjadł 986,73L gazu za 2 444,94zł w tym czasie rozpałki zalanej za 280zł oczywiście 98 okt.
Spalanie gazu 11,85L/100km,
Koszt przejechania 100km uwzględniający nowe ceny 29,37zł wliczając benzynę 32,74zł
Kv6 jeszcze nie jest do końca ogarnięte, brakuje mu power Visa który jest na testach a który nie działał przez dłuższy czas.

Spalanie w zsie jeszcze jest mało miarodajne bo mniejszy dystans.

[ Dodano: Pią Lut 21, 2014 07:11 ]
bociannielot napisał/a:
ale 13 l gazu przy 150km w limuzynie to przy ostrym traktowaniu pedału gazu jest stary ;-)


u mnie max spalanie i to nie przy katowaniu ale w mieście jest 15-16L gazu :mrgreen:

myślę że ZS przy katowaniu w mieście nie oparłby się 20L gazu ;) ale to już mandatów dużo by się nazbierało bo ZS do wolnych aut nie należy.

bociannielot - Pią Lut 21, 2014 10:37

Kozik napisał/a:
Przytoczę po raz milionowy spalanie mojego VVC który ruchał wszystkie IDT z którymi się ścigałem:
lol, z firq'a sie poscigales? a wziales pod uwage ze 200 ma lzejsza bude niz 25 w ktorym dopiero bylo iDT?
Kozik napisał/a:
u mnie max spalanie i to nie przy katowaniu ale w mieście jest 15-16L gazu
a czy Ty masz 150km i dwa litry o ktorych była mowa czy tez raczej 2,5 kv6? hmm?

[ Dodano: Pią Lut 21, 2014 10:37 ]
a no i oczywiscie nie dopisales ze orpocz nizszej masy miales tez szpere a w ogole temat nie byl o 1.8vvc ale co tam

Kozik - Pią Lut 21, 2014 19:02

bociannielot napisał/a:
lol, z firq'a sie poscigales?


nie nie ścigałem się,

bociannielot napisał/a:
a wziales pod uwage ze 200 ma lzejsza bude niz 25


myślę że to nie jest różnica 200kg

bociannielot napisał/a:
a czy Ty masz 150km i dwa litry o których była mowa czy tez raczej 2,5 kv6? hmm?


no v6 ma nieco więcej pojemności ale chciałem pokazać że i V6 potrafi mało spalić

bociannielot napisał/a:
a no i oczywiscie nie dopisales ze orpocz nizszej masy miales tez szpere a w ogole temat nie byl o 1.8vvc ale co tam


szpera nie ma znaczenia przy ściganiu z rolki.

spalanie w 1.4 i 1.8 miałem takie samo różnica była znikoma.

Widzę że Ty tutaj rządzisz i zabraniasz mi się wypowiedzieć to ok nie piszę nic już w temacie.
Nie mam zamiaru się kłócić z krzykaczami i prowokatorami

bociannielot - Pią Lut 21, 2014 19:58

Kozik napisał/a:
szpera nie ma znaczenia przy ściganiu z rolki.
diesel ma słaba trakcje, przy ruszaniu moze byc klopotliwe... nie pisales ze chodzi o sciganie z rolki
Kozik napisał/a:
Nie mam zamiaru się kłócić z krzykaczami i prowokatorami

przeciez ja Ci nie kaze tego robic :) ale piszac
Kozik napisał/a:
Widzę że Ty tutaj rządzisz i zabraniasz mi się wypowiedzieć

sam zachowales sie jak prowokator i krzykacz, wypunktowalem Ci ladnie punkt po punkcie pare rzeczy to znaczy ze jestem prowaokatorem i krzykaczem?, dobre sobie, no ale ok Kozik, jestes od dzis mym guru i masz zawsze racje bo tylko Ty mozesz miec racje a inni sie myla i nie moga zwracac Ci uwagi na pewne niescislosci w Twoich wypowiedziach...

Clint - Czw Mar 06, 2014 00:06

Widzę, że trochę odbiegliśmy od tematu :) Na wtorek jestem umówiony i jadę obejrzeć tego oto Roverka:

http://tablica.pl/oferta/...html#f7ea2fd2b5

Ktoś z forumowiczów jest może z Włocławka lub okolic i kojarzy to auto?

paolinio - Czw Mar 06, 2014 15:53

Clint, kupuj tylko benzyniaka, jeśli masz możliwość ( kase) to sam załóż instalacje. Diesel zje Cie z kopytami, wystarczy spojrzeć na dział z poradami technicznymi. Większość problemów opisują Ci co maja diesla. O porannym odpalaniu w zimę nawet nie wspomnę. Napiszę szczerze, że na pierwsze auto nie polecam Ci rovera. Z pewności trochę go obdrapiesz podniszczysz, a jak trafisz na felerny egzemplarz to możesz się zrazić. Lepiej kupić coś prostszego i może nawet mniejszego, ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam :roll:
bociannielot - Czw Mar 06, 2014 16:11

paolinio napisał/a:
Clint, kupuj tylko benzyniaka, jeśli masz możliwość ( kase) to sam załóż instalacje. Diesel zje Cie z kopytami, wystarczy spojrzeć na dział z poradami technicznymi. Większość problemów opisują Ci co maja diesla. O porannym odpalaniu w zimę nawet nie wspomnę. Napiszę szczerze, że na pierwsze auto nie polecam Ci rovera. Z pewności trochę go obdrapiesz podniszczysz, a jak trafisz na felerny egzemplarz to możesz się zrazić. Lepiej kupić coś prostszego i może nawet mniejszego, ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam :roll:

zapraszam do mnie, najlepiej przy -20 i poniżej :ok: chciałbyś żeby Ci tak auto w benzynie odpalało :lol: nie wydaje też na swojego diesla więcej niż np na poprzednią benzynę z gazem, ale co tam - DIESEL TO ZUO !! o_O

co Ci ludzie ostatnio tu wymyślają to ja nawet nie...

paolinio - Czw Mar 06, 2014 18:22

bociannielot, Wyraziłem swoją opinie co też zaznaczyłem w poprzednim poście, nie musisz się z nią zgadzać. Co do zapalania to moje auto bardzo dobrze pali zarówno w zimne jak i w ciepłe dni, podobnie jak moje poprzednie auta. A propos tych niby dziwnych rzeczy co ludzie tu wypisują. Wypisują swoje doświadczenia i innych co należy uszanować, a nie sugerować,że coś z nimi nie tak. Wyraziłem swoją opinię.
Julek - Czw Mar 06, 2014 19:27

Kozik, No to powiem ze spalanie gazu w tym vvc wyszlo ci kozackie bo jednak 9l gazu to mega roznica od diesla:D Wiadomo na forum sa zwolennicy diesla i benzy, ludzie kupuja to co uwazaja za lepsze;p benzyna fajna kultura pracy cisza a diesel traktorek:D
paolinio,
Nie ma jakiejś normy ze diesle sie bardziej psuja jakims cudem przez 2 lata silnik nie wymagal odemnie zadnych wymian;p
Jeżeli mówisz o problemie aby odpalic diesla w zime owszem jest ten problem jak swiece sa !@!$# i sam przy -25 musialem chwile krecic jednak przy sprawnych swiecach i innych pierdolach ten silnik pali od strzala;p
Jednak jezeli chodzi o spalanie w trasie przykladowo mozna rozpedzic benzyne 1.4 do 160 i 2.0idt i sprawdzic ktory spali sporo mniej moim zdaniem ten drugi....
Konczac moim zdaniem oba silniki maja swoje walory i nie mozna skreslac zadnego z nich;p

Clint - Czw Mar 06, 2014 23:08

A jakas opinia na temat autka z wyżej wstawionego przeze mnie ogłoszenia? :D Na co zwrócić szczególną uwagę?
Ukor - Czw Mar 06, 2014 23:49

Nie wiem jak jest w 45... Ale według mnie na 6 fotce coś za dużo tych kontrolek się świeci :)
mario409 - Pią Mar 07, 2014 10:59

Problem z ABSem, kontrolka świeci się. I według mnie ma podgrzewane siedzenia.
Clint - Czw Mar 13, 2014 16:38

No i ktoś mnie ubiegł :/ Poszedl za 7500

Ale mam na oku kolejnego:

http://tablica.pl/oferta/...html#55b0ec2a83

Widać na pierwszy rzut oka, że jest z nim coś nie tak czy warto się zainteresować?

bociannielot - Czw Mar 13, 2014 16:42

link mi nie wchodzi, o ten Ci chodziło ?? http://tablica.pl/oferta/...html#55b0ec2a83
pelson91 - Czw Mar 13, 2014 16:46

ten to biedny coś, nawet klimy nie ma...
Clint - Pon Mar 17, 2014 10:38

Tak o tego mi chodziło. Nawet nie zauważyłem, że nie ma klimy. Niestety tak szukam i szukam i Roverkow 45 w gazie w miarę blisko mojego rejonu jest stosunkowo mało. Postanowiłem więc dodać również opcję samej benzyny i wtedy założyć gaz ale warunek jest taki, że Roverek musi byc wtedy w stosunkowo niskiej cenie. Wrzucę kilka linków i poproszę Was drodzy forumowicze o ocenę poszczególnych aut oczywiście w miarę możliwości z opisu i zdjęć ;)


http://tablica.pl/oferta/...html#0c21544e51

http://tablica.pl/oferta/...html#0c21544e51

http://otomoto.pl/rover-4...-C32525650.html

http://otomoto.pl/rover-4...-C31734792.html

http://otomoto.pl/rover-4...-C32437447.html

http://otomoto.pl/rover-45-C32462618.html

bociannielot - Pon Mar 17, 2014 11:01

nie wiem, czemu się bronisz tak przed tym dieslem, na prawde z ekonomicznego punktu widzenia jest godny polecenia w roverze 45
pelson91 - Pon Mar 17, 2014 13:38

tego z Pruszkowa mogę Ci oblukać jak byś chciał ;) z tym że w aukcji jest że kolor grafitowy, a na zdjęciach zielonkawy ;)
Clint - Pon Mar 17, 2014 16:24

pelson był bym wdzięczny i gdyby okazał się ok i kupiłbym go na pewno odwdzięczyłbym się :)
pelson91 - Pon Mar 17, 2014 16:32

ok, to umówię się na jutro
Clint - Wto Mar 25, 2014 12:10

Więc tak. Jadę dzisiaj do Lisewa oglądać jednego hatchbacka:


http://tablica.pl/oferta/...html#7b34343ab5

Jednakże dzwoniłem dziś również do pewnego gościa ze Słupska i jego auto wydaje mi się o wiele pewniejsze no i wolałbym sedana. Prosiłbym o porównanie dwóch ofert.

http://tablica.pl/oferta/...html#9bca9cddfe