Zobacz temat - Do znawców anten satelitarnych i dekoderów :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Do znawców anten satelitarnych i dekoderów :)

xROnx - Nie Lut 16, 2014 23:50
Temat postu: Do znawców anten satelitarnych i dekoderów :)
Pytanie dla znawców tematów anten satelitarnych, dekoderów itp...
Zastanawiam się nad ofertą nc+ z internetem
cena jak dla mnie atrakcyjna bo obecnie mam upc i płacę 120pln za tv i internet
Neta głównie wykorzystuje do przeglądania www, YT itp
Szukam oszczędności.
Ponieważ generalnie w naszym budynku nie możemy montować anten satelitarnych(budynek jest zabytkiem i konserwator nie wyraża zgody)... ale jest już kilku sąsiadów którzy zamontowali je i jakoś problemów nie mają. Wobec czego pozostali skazani są na jedynego operatora - UPC.
Wobec powyższego zastanawiam się nad ofertą nc+ z internetem ale szukam jakiś małych - możliwie jak najmniejszych anten satelitarnych. Znalazłem takie o średnicy 35cm np tu -> http://allegro.pl/zestaw-...3943344881.html
I teraz pytanie do znawców: czy to będzie działać? :)

NoPE - Pon Lut 17, 2014 00:32

Znawcą tam nie jestem ale...
Na aukcji napisane jest:
"(im bardziej na zachód tym zasięg satelity HOT BIRD jest mocniejszy, antena nie nadaje się do odbioru sygnału na wschodzie Polski i za jej wschodnimi granicami)"
Skontaktuj się z instalatorami nc+

A zanim popłyniesz przeczytaj
https://ncplus.pl/sklep/Content/pdf/regulaminy/sklep-orange/Regulamin-Comfort_Cinemax_z_Internetem_10GB_24m_zm.pdf

Wystarczy Ci 10GB danych/m-c? Jakieś dziwne logowania, program w tray'u? Jak chcesz ale UPC na chwilę obecną jest w porządku z ofertą. Dodatkowo jeśli korzystasz już z UPC, to kolejna usługa jest znacznie tańsza.
A jak szukasz oszczędności to
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/
Rewelacyjny blog.

Adrian - Pon Lut 17, 2014 08:13

Z takiej antenki to zapomnij o kanałach HD a i z kanałami SD będzie problem. 10 GB danych wystarczy Ci jedynie na www/pocztę. O większym przeglądaniu youtuba i ściąganiu jakichś większych plików też możesz zapomnieć. Reasumując:

1. Jeśli nie możesz zamontować większej anteny i kończy Ci się umowa z UPC, to wysyłaj wypowiedzenie i negocjuj nowe warunki.
2. Jeśli możesz zamontować antenę, to weź pod uwagę TV z nc+/Cyfrowego Polsatu, a Internet z Orange w promocji 2 x więcej GB - 35 GB + noce bez limitów za 59,- PLN ( http://www.orange.pl/kid,...07,article.html ) + modem we własnym zakresie

Trzeba tylko wszystko sobie policzyć. W opcji pakiet Komfort z nc+ + internet z Orange wyjdzie Ci 98 PLN. A ile sobie policzy UPC? Nie wiem. ;)

Brt - Pon Lut 17, 2014 09:27

35cm ... zapomnij o dobrym odbiorze ... 60cm to minimum z minimum, a na domkach to 90 - 100 (ale tam są zazwyczaj konwertery quad lub większe). A pozatym kabel to kabel ... okazjonalnie mozna korzystać z neta radiowego (jakiegokolwiek) na stałe, jak tylko można, to lepiej pracowac na kablu. Testuję czasem neta z orange i z plusa we Wrocku i niby na speedteście wychodzą dobre parametry, ale nie działa to tak płynnie i szybko jak nawet gorszy parametrowo net ale z kabla.

Coś kiedyś myślałeś o naziemnej TV ... na czym stanęło ??

xROnx - Pon Lut 17, 2014 09:41

NoPE napisał/a:
antena nie nadaje się do odbioru sygnału na wschodzie Polski i za jej wschodnimi granicami

Mieszkam 60km od zachodniej granicy PL
Adrian napisał/a:
to wysyłaj wypowiedzenie i negocjuj nowe warunki

Pewnie na tym się skończy ale na razie się jeszcze rozglądam za jakimiś innymi opcjami
Brt napisał/a:
Coś kiedyś myślałeś o naziemnej TV ... na czym stanęło

Pożyczyłem od kumpla antenę DVB-T i wystawiłem ją na balkon, kombinowałem... i nic nie odebrałem :/
Szkoda że nie ma czegoś takiego jak bezprzewodowa antena satelitarna wtedy postawiłbym sobie taką antenę na dachu i było by OK. A tak nie mam możliwości pociągnięcia kabla z dachu do mojego mieszkania (ja 1 piętro - budynek 3 kondygnacyjny)

NoPE - Pon Lut 17, 2014 10:20

Zastanawiające, że antena DVB-T na balkonie nie złapała sygnału.
Nakierowałeś na nadajnik? Masz przeszkodę w postaci wysokiego budynku lub góry? Jeśli nie, to coś źle zrobiłeś. DVB-T + TV z MPEG4 i musi odebrać, tym bardziej, że w ubiegłą sobotę wzmocniono sygnał na nadajnikach łącznie z uruchomianiem kilku kanałów.

xROnx napisał/a:
Szkoda że nie ma czegoś takiego jak bezprzewodowa antena satelitarna


Ale galopujesz!

Nie do końca legalne (administracja) ale może pociągniesz kabel kanałem wentylacyjnym? Nie kominowym - WENTYLACYJNYM jeśli jest możliwość.
Jeśli zrobisz to bez wiedzy sąsiadów to możesz być spokojny, a przed kontrolą kabel umiejętnie zamaskować...


Zastanów się nad UPC i jak wyżej napisali przedmówcy negocjuj warunki.
Ja kilka miesięcy temu szukałem dobrego dostawcę internetu i wybór padł na UPC. Staje na wysokości zadania, a i ze strony technicznej FiberPower 60Mb/s jak najbardziej uzyskuje 98% z deklarowanej prędkości. Pakietów nie traci, ping niski, Wi-Fi w całym mieszkaniu przeważnie 30Mb/s. TV nie oglądam więc mnie nie interesowała, a w domu wystarczy DVB-T, bo i tak na każdym kanale same gó :mrgreen: no.

Brt - Pon Lut 17, 2014 10:57

Też mnie zastanawia, że nic nie złapałeś, na DVB-T ... nawet z odbić ale cos powinno być do złapania. Wyślij mi mailem widok swojego bloku z zaznaczonym miejscem balkonu (z gugle maps) ;) popatrzę jak to wygląda :ok: A Antenę tą pożyczoną miałeś pasywną czy ze wzmacniaczem ?? Dobrze wszystko podłączyłeś ?? :)