Zobacz temat - [620di] Draśnięta opona.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620di] Draśnięta opona.

skycraper - Wto Mar 04, 2014 21:29
Temat postu: [620di] Draśnięta opona.
Witam, ostatnio zauważyłem na oponie takie oto draśnięcie:
http://www.fotosik.pl/pok...c67cc54140.html
http://www.fotosik.pl/pok...421379b853.html

Zapewne spowodowane jakimś szkłem. Czy są powody do obaw? Coś złego może stać się z oponą?

Pawkaz - Wto Mar 04, 2014 21:31

Jak na moje oko jest to jakies dziwne scieranie opon, np przez złe cisnienie.
Jka pozostałe wygladają ?

skycraper - Wto Mar 04, 2014 21:35

Pozostałe są chyba w porządku, teraz nie jestem w stanie pokazać ich na zdjęciach. Chodzi mi o to rozcięcie.
Remigiusz - Wto Mar 04, 2014 22:04

Ile ta opona ma lat :?:

Dopóki to rozcięcie jest na bieżniku bym się nie martwił się po prostu gdzieś przecięło wygląda to na przecięcie nie pekanie ;)

BlackD - Czw Mar 06, 2014 07:54

Kolego siedzę w tej branży i jak do mnie przyjeżdża ktoś z oponami tak spękanymi jak te twoje to nic nie robię chyba że na odpowiedzialność klienta. Te opony są poprostu przesuszone i spękały. Złe ciśnienie i warunki przechowywania zrobiły swoje.Zacznij się rozglądać za nowymi.A tym przecięciem nie masz się co martwić.Bardziej martw się stanem ogólnym opon.
TomaszM - Czw Mar 06, 2014 08:17

BlackD masz absolutną rację - czasem strach nawet pomyśleć na czym ludzie jeżdżą, nie zdająć sobie sprawy w tym jaka jest różnica w trakcji/przyczepności i o ile zwiększa się ryzyko wystrzału z różnymi możliwymi tego konsekwencjami...

Jak najszybciej zainwestuj w nowe opony bo te nadają się tylko na stos...

BlackD - Czw Mar 06, 2014 08:38

Kolego dam ci przykład. Jak kupiłem swojego Ry to miałem na nim oponki z 2009r bridgestone turanza. Były spękane jak cholera bo były źle przechowywane. Jesienią kupiłem micheliny energy e3a z 2007 i wyglądają jak nowe.Żeby ktoś nie pomyślał że bridge są złymi oponami.Są świetne tylko trzeba wiedzieć jak o opony dbać. Kwestia też tego czy i ile jest jeżdżone na oponach,oraz jak są przechowywane.
kataklysm - Sob Mar 08, 2014 01:06

Hehe no ta opona to nadaje się bandę toru kartingowego jedynie :) Rozcięcie raczej jej już nie zaszkodziło. Możesz sobie zmienić z zapasu jak się boisz ale ta opona i pewnie reszta jest do wymiany.