Zobacz temat - [R 214i] Nie Pali
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214i] Nie Pali

G-Rucha - Pią Mar 07, 2014 20:11
Temat postu: [R 214i] Nie Pali
Witam, to znów ja, mam kolejny problem z Rover'kiem, a mianowicie postał kilka dni i nie chce zapalić, niedawno wymieniłem komplet kabli i świece, więc to zapewne nie stanowi problemu, po wykręceniu, świece były wilgotne, osmolona było tylko na czwartym cylindrze, czym może to być spowodowane ?
Patryk25 - Pią Mar 07, 2014 23:17

Z rutyny powiem, świece wilgotne=brak iskry. Wykręć świece (ewentualnie znajdź jakieś stare ale działające) włóż w kable zapłonowe i połóż na pokrywie rozrządu (tak żeby gwintem dotykały masy=silnika), i dowiesz się wszystkiego. Jeżeli iskra jest to musiałbyś zdjąć kopułke i sprawdzić czy palec jest na właściwym miejscu.

[ Dodano: Pią Mar 07, 2014 23:17 ]
No i oczywiście jak położysz świece na pokrywie i znajdziesz kogoś kto będzie ,,kręcił" silnikiem to nie zapomnij żeby zatkać otwory od świec bo będzie dmuchać mieszanką (żebyś nie miał fajerwerków:D)

G-Rucha - Sob Mar 08, 2014 21:35

na cylindrze pierwszym był za mały odstęp przy świecy, prkktycznie zwierało, odgiąłem śrubokrętem, sprawdzajac szczelinomierzem tak, by był odstęp równy z resztą świec i odpalił, dzięki wielkie