Zobacz temat - [r75] Ciemnozielony z białą skórą - Słopiec Rządowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [r75] Ciemnozielony z białą skórą - Słopiec Rządowy

Makabra - Pon Mar 10, 2014 03:29
Temat postu: [r75] Ciemnozielony z białą skórą - Słopiec Rządowy
Witam. Tak na szybko, czy ktoś zna auto, albo może coś o tym roverku powiedzieć? Z rozmowy dowiedziałem się, że sprzedający kupił auto na handel, jeszcze jest na blachach poprzedniego właściciela. Jest komplet dokumentów i dwa kluczyki. Tekst o wtryskiwaczach to chyba raczej jakaś pomyłka, nie wiem czy przejmować się niewiedzą sprzedającego w tym temacie? Widzę że brakuje zaślepki na hak w przednim zderzaku i korka wlewu do spryskiwaczy. Nr. vin sprawdziłem i jest to europejczyk, wyposażenie class.7.

http://otomoto.pl/rover-7...-C32456024.html

MatiNitro - Pon Mar 10, 2014 10:13

Makabra, jak bym znalazł chwilę i możliwość to mógłbym go obejrzeć bo to niedaleko mnie :) Ale na razie nic nie obiecuje bo pracuje do 17 :/
szpynior - Pon Mar 10, 2014 10:40

Makabra, i ktoś mu webasto wyciągnął :)
damiwr - Pon Mar 10, 2014 10:44

Złom i jeszcze raz złom ;)

Jak mnie drażnią takie ogłoszenia.

Cytat:
Silnik chodzi cicho i równo, posiada manualne wtryski, nie żadne pompowtryski czy commonraile, stara bezawaryjna konstrukcja;)


Chyba naprawdę ktoś ma przyjechać napalić się i zabrać.

Podszybie po lewej to ktoś okradał ??
Po prawej przy aku ktoś kwas wylał ?
Brak kompa,
podłoga w aucie hm była - jest powódź?

MatiNitro - Pon Mar 10, 2014 11:14

Makabra, Ty jesteś z krakowa i dzwoniłeś wczoraj o VIN? Dzwoniłem ws. tego auta. Stoi u handlarza u którego Kupiłem r200. Rarytasami nie handluje. Postaram się podjechać po i go obejrzeć.
Makabra - Pon Mar 10, 2014 12:05

szpynior napisał/a:
Makabra, i ktoś mu webasto wyciągnął :)


No ale czy webasto było w standardzie? Bo już widziałem parę egzemplarzy które nie miały.


damiwr napisał/a:
Złom i jeszcze raz złom ;)

Jak mnie drażnią takie ogłoszenia.

Cytat:
Silnik chodzi cicho i równo, posiada manualne wtryski, nie żadne pompowtryski czy commonraile, stara bezawaryjna konstrukcja;)


Chyba naprawdę ktoś ma przyjechać napalić się i zabrać.

Podszybie po lewej to ktoś okradał ??
Po prawej przy aku ktoś kwas wylał ?
Brak kompa,
podłoga w aucie hm była - jest powódź?


No ale co to znaczy że ktoś okradł podszybie?
Jakiego kompa brakuje?

MatiNitro napisał/a:
Makabra, Ty jesteś z krakowa i dzwoniłeś wczoraj o VIN? Dzwoniłem ws. tego auta. Stoi u handlarza u którego Kupiłem r200. Rarytasami nie handluje. Postaram się podjechać po i go obejrzeć.


Tak to ja dzwoniłem. No a co z Twoim roverkiem? Okazał się też złomem? A o której byś tam mógł podjechać?

SeniorA - Pon Mar 10, 2014 12:09

damiwr napisał/a:
Po prawej przy aku ktoś kwas wylał ?
jak to jest elektrolit , to zaraz wtyczka pompy będzie do roboty .Do sprawdzenia.Lampy z tyłu jakby każda inna ?.

[ Dodano: Pon Mar 10, 2014 12:09 ]
Makabra napisał/a:
Jakiego kompa brakuje?
pokładowego
Makabra - Pon Mar 10, 2014 12:12

SeniorA napisał/a:
damiwr napisał/a:
Po prawej przy aku ktoś kwas wylał ?
jak to jest elektrolit , to zaraz wtyczka pompy będzie do roboty .Do sprawdzenia.Lampy z tyłu jakby każda inna ?.


Kurczę, widzę pompę koło aku ale nie widzę tego elekrolitu.

SeniorA napisał/a:

[ Dodano: Pon Mar 10, 2014 12:09 ]
Makabra napisał/a:
Jakiego kompa brakuje?
pokładowego


No dobra, ale nie było go seryjnie czy ktoś go wymontował? Wnioskujecie po braku przycisku na wajsze od kierunkowskazów? Chociaż faktycznie skoro to jest class 7 to chyba powinien mieć?

SeniorA - Pon Mar 10, 2014 12:21

Makabra napisał/a:
nie było go seryjnie czy ktoś go wymontował?
komputer pokładowy jest wbudowany do zegarów , jeśli powinien być a nie ma, to znaczy ,że zegary zmieniono.
Makabra - Pon Mar 10, 2014 12:25

SeniorA napisał/a:
Makabra napisał/a:
nie było go seryjnie czy ktoś go wymontował?
komputer pokładowy jest wbudowany do zegarów , jeśli powinien być a nie ma, to znaczy ,że zegary zmieniono.


No tak to wiem, ale nie widać zegarów. Czyli jak zegary są bez komputera no to wszystko się zgadza, poza tym że uboższa wersja? :) Tylko one były bardzo ubogie a tutaj są 4x szyby, elektryczne fotele i szyberdach.

Jak sprawdzić czy powinien być komputer, skoro nie ma przycisku na wajsze i okaże się że zegary są bez komputera? Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie stanu licznika z zegarów i z kluczyka, ale nie mam takich narzędzi żeby to sprawdzić :/

MatiNitro - Pon Mar 10, 2014 12:32

Makabra, webasto było w standardzie do bodajże 2003r. Czyli powinno być. Postaram się koło 18 tam być najpóźniej :) r200 okazał się dobrym egzemplarzem, Ale jak oglądałem tam kiedyś r75 to tragedia była :)
Makabra - Pon Mar 10, 2014 12:37

MatiNitro napisał/a:
Makabra, webasto było w standardzie do bodajże 2003r. Czyli powinno być. Postaram się koło 18 tam być najpóźniej :) r200 okazał się dobrym egzemplarzem, Ale jak oglądałem tam kiedyś r75 to tragedia była :)


Odezwałem się do Ciebie na gg

MatiNitro - Pon Mar 10, 2014 12:42

Makabra, Pisz na PW bo z gg korzystam tylko w domu a teraz w pracy jestem i tylko przez forum mogę pisać :)
SeniorA - Pon Mar 10, 2014 12:47

Makabra napisał/a:
Kurczę, widzę pompę koło aku ale nie widzę tego elekrolitu.
to co widać to jest efekt wycieku lub rozlania elektrolitu , pompa ABS jest pod akumulatorem i jej nie widać , trzeba wymontować puszkę na aku.
Makabra - Pon Mar 10, 2014 13:06

SeniorA napisał/a:
Makabra napisał/a:
Kurczę, widzę pompę koło aku ale nie widzę tego elekrolitu.
to co widać to jest efekt wycieku lub rozlania elektrolitu , pompa ABS jest pod akumulatorem i jej nie widać , trzeba wymontować puszkę na aku.


Chodzi o to zaznaczone miejsce?



MatiNitro napisał/a:
Makabra, Pisz na PW bo z gg korzystam tylko w domu a teraz w pracy jestem i tylko przez forum mogę pisać :)


Ok napisałem PW

SeniorA - Pon Mar 10, 2014 13:20

Makabra napisał/a:
Chodzi o to zaznaczone miejsce?
tak , to trzeba sprawdzić czy to jest ślad po elektrolicie ,czy tylko czysta łapa poduszki skrzyni.
Makabra - Pon Mar 10, 2014 13:43

Mam teraz mieszane uczucia co do tego webasto. Faktycznie, przeglądnąłem chyba z 10 egzemplarzy z tego rocznika na allegro i wszystkie mają to webasto. Pamiętam że ten biały na soczewkach nie miał, ale on chyba był 2003 rocznik. Jaki może być powód, że nie ma tego webasto? Da się jakoś poznać że było zamontowane i ktoś usunął?
haszczyc - Pon Mar 10, 2014 13:53

Makabra, wiem że polifcie nie każdy R75 ma webasto mój np nie miał fabrycznie :) wszystkie kostki do webasto są fabrycznie zabezpieczone przed wilgocią, i jakoś mi nie przeszkadza jazda bez webasto i tak w większości R75 sprzedawanych webasto nie jest sprawne
longer86 - Pon Mar 10, 2014 14:37

dokładnie tak większość webasto nie działa zaraz po zakupie, więc albo nie było, albo wyciągnęli i sprzedali albo wyciągnęli bo nie działało a to powoduje masę pytań, a dlaczego jest a dlaczego nie działa...
SeniorA - Pon Mar 10, 2014 14:58

Makabra napisał/a:
Da się jakoś poznać że było zamontowane i ktoś usunął?
jak jest pompka paliwa z tyłu przy zbiorniku albo ślad po niej tzn. że było.
damiwr - Pon Mar 10, 2014 15:16

Podszybie po lewej stronie jest połamane widać co się znajduje pod szybą

ktoś nieudolnie dostawał się do komputera lub filtra kabinowego i połamał plastik FUJ

no słabo to rokuje na ten egzemplarz

[ Dodano: Pon Mar 10, 2014 15:16 ]
makabra a ty skąd jesteś ?

SeniorA - Pon Mar 10, 2014 18:33

brakuje drobnych rzeczy np. dekielka na śrubie mocowania wycieraczki, uszczelnienia maski na lewym błotniku, spinek mocujących osłonę podszybia.
Makabra - Pon Mar 10, 2014 20:56

Obejrzałem i nie polecam. damiwr miał rację :) Kontrolka od hamulców się świeci, od żarówek i od poduszki też. Szyberdach się zacina przy zamykaniu, tylna szyba zacina się przy otwieraniu. Joystick od lusterek nie działa góra/lewo. Webasto raczej było, bo na wężu znalazłem taki chyba odpowietrznik, takie coś okrągłe plastikowe jak korek, a węże są połączone złączką metalową. Cupholder z przodu rozwalony, zaślepki od zapalniczki brak. Opony w opłakanym stanie, tarcze hamulcowe też na wykończeniu. Brak obu maskownic przednich halogenów. Pas kierowcy w ogóle się nie chciał zwijać - tak jak w fiacie 126p :twisted: Prawy przedni błotnik miał zaprawki, lewa tylna lampa pęknięta od zewnętrznej strony. W bagażniku po prawej stronie syf jakby tam mułu rzeka naniosła. Regulacja oparcia pasażera nie działa a oba przyciski u pasażera są oberwane. Szyba przednia porysowana, chociaż ja nie zauważyłem. Gałka od zmiany biegów - schodzi z niej skóra jak z węża :roll: Od tłumika końcowego odchodzi jakiś płat chyba zewnętrznej powłoki, ruszyłem nieopacznie i potem się bałem że odpadnie i będzie że popsułem :razz: Akumulator w ogóle nie jest zabezpieczony przed przemieszczeniem się, jest jakieś ustrojstwo w postaci taśmy i jakiegoś "bolca" ale tak zawinięte pod kablami od elektryki że chyba dawno nikt akumulatora nie przypinał. Autko niby fajnie przyspiesza na każdym biegu ale po depnięciu i odpuszczeniu gazu celem zmiany biegu na wyższy słychać taki dziwny szum - podobno całe sprzęgło było robione przez poprzedniego właściciela. Podłoga w środku nie wyglądała tak źle jak na zdjęciu.
damiwr - Pon Mar 10, 2014 21:04

Nie lubię mieć racji i jeździć po szroty ;)

nie odpowiedziałeś skąd jesteś ?

Makabra - Pon Mar 10, 2014 21:18

Jestem z Krakowa.
damiwr - Pon Mar 10, 2014 21:35

Daleko ;) ale szukaj pisz na forum, jak tylko będziemy mogli pomożemy.
Makabra - Wto Mar 11, 2014 14:08

No jak tak dalej pójdzie to skończy się na jakiejś innej marce :)
damiwr - Wto Mar 11, 2014 14:09

Najważniejsze to się nie poddawać ;)
haszczyc - Wto Mar 11, 2014 14:11

Makabra, nie załamuj się :) ja szukałem swojego R75 pół roku :) powoli poczekaj na pewno coś znajdziesz, życzę wytrwałości