Zobacz temat - [r75] czujnik tempomatu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] czujnik tempomatu

tomkos - Czw Mar 13, 2014 12:54
Temat postu: [r75] czujnik tempomatu
Witam, mam prośbę a dokładniej sytuacja wygląda tak - złamała mi sie wtyczka z czujnika tempomatu (tego który jest przy pedale sprzęgła) i wypadły z niej 3 kable problem mam następujący nie wiem który kabel był w jakim gnieździe. Wtyczka jest 4 pinowa z jednym pinem pustym, wtyczkę już sobie kupiłem w sklepie elektronicznym także zostaje mi to poskładać i byłbym mega wdzięczny gdyby ktoś mógł wrzucić fotkę jak są powpinane kable do wtyczki czyli który kolor gdzie. Pozdrawiam
Pieta - Czw Mar 13, 2014 14:21

patrz zdjecia
tomkos - Czw Mar 27, 2014 12:10

Dziękuję
Arczibald - Pią Sty 27, 2017 18:29

Witam,
Potrzebuję pomocy w sprawie czujnika tempomatu przy pedale sprzęgła.
Problem polega na tym, że jak wymieniany był tłoczek sprzęgła to ten czujnik wraz z osłoną wpadł na drugą stronę.
Udało mi się do niego dotrzeć i włożyłem w miejsce gdzie być powinien. Oczywiscie biały bolec max do przodu i lekko pedałem puszczałem by wyregulować odległość.
No i nie działa.
Zastanawiam się na czym polega działanie tego czujnika (styku) czy czasem na tym białym bolcu nie było jakiejs blaszki? Teraz nic tam na bolcu nie mam. Jest biały i zastanawia mnie czy to nie jest przyczyną.
Pomóżcie

MaReK - Nie Sty 29, 2017 13:43

Możesz sobie pod auto podłączyć interfejs od BMW i sprawdzić TOAFem wysterowania wszystkich elementów tempomatu. Podobny czujnik masz też przy pedale hamulca. Włóż jak być powinien ten czujnik nacśinij pedał sprzęgła i wysuń go na max do przodu. Następnie powoli puszczaj pedał sprzęgła aby ramie cofnęło czujnik. Oczywiście tempomat testuj przy prędkości powyżej 35 km/h i z włączonym przyciskiem na konsoli środkowej.
Arczibald - Nie Sty 29, 2017 15:17

No właśnie wszystkie te czynności wykonałem i nic.
Pozostaje więc podłączenie pod komputer. A ten komputer to ma się mazywać TOAF tak?
Jeszcze pytanie o sam czujnik, jak go sprawdzić czy nie jest uszkodzony, na jakiej on zasadzie działa? To jakiś elektromagnes? W miejscu styku z pedałem sprzęgła nie widzę tam żadnej blaszki, sam plastik.
Do czasu jak wypadł mi podczas wymiany tłoczka pompki sprzęgła działał. Może czujnik padł? Da się go sprawdzić jak go wyciągnę?

MaReK - Nie Sty 29, 2017 16:38

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-XKB000022A tak wyglada czujnik tylko Ty masz pewnie bialy.
Jeśli pedał dotyka do czujnika, tempomat będzie działał. Jeśli dotkniesz pedału i czujnik wykryje ten fakt rozłączy działanie tempomatu. Oba czujniki do sprawdzenia w DDE DigitalLiveData, po uprzednim włączeniu tempomatu na konsoli środkowej + elementy sterujące + / Reset/Resume.

TOAF to oprogramowanie, wszystkie informacje masz na stronie http://toaf.roverki.eu/

Pozdrawiam,

Arczibald - Nie Sty 29, 2017 17:38

Dziękuję za podpowiedź i wyjaśnienia. Czujnik mam biały. Wyciągałem go z auta wraz z czarną obudową bo całość mi wypadła.
Rozumiem, że sam tego nie sprawdzę i muszę udać się do warsztatu, tak?
A może to oprogramowanie mogę zainstalować na PC i podłączyć? Jesli tak to czym i gdzie?
Z Info z podanego linka jeszcze się nie zapoznałem, oby był po Polsku :)

MaReK - Nie Sty 29, 2017 18:10

Arczibald napisał/a:
Z Info z podanego linka jeszcze się nie zapoznałem, oby był po Polsku

Możesz być mile zaskoczony...

Arczibald - Nie Sty 29, 2017 18:16

Dziękuję raz jeszcze. Teraz tylko pozostaje zapoznać się bliżej z tematem.
Niestety jestem noga w sprawach oprogramowania. Może syna poproszę :)
A nie orientujesz się czy jest ktoś na Śląsku kto w tym temacie jest biegły? Najlepiej okolice Gliwic

MaReK - Nie Sty 29, 2017 18:52

Z Gliwic jest Szanowny Pan Prezes siemion_. Posiada interfejs oraz oprogramowanie TOAF. Do tego nie trzeba studiów - ot podstawowa znajomość komputera w zakresie uruchamiania programów.

W Strzegomiu natomiast jest marcin.misek - główny i jedyny programista TOAF'a :D

Arczibald - Nie Sty 29, 2017 19:02

Rozumiem, będę próbował.
Gdyby mi się nie udało to masz może jakiś oficjalny namiar na Pana Prezesa z Gliwic? Chociaż e-mail.
Z góry dziękuję