Zobacz temat - [R75] kontrolka poduszek powietrznych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] kontrolka poduszek powietrznych

Markzo - Pią Kwi 04, 2014 15:13
Temat postu: [R75] kontrolka poduszek powietrznych
Witam!
Mam problem z airbagami. Auto było u lakiernika na poprawce progu, po wizycie świeci się CIĄGLE kontrolka poduszek. Nie gaśnie ani na chwilkę po włączeniu zapłonu/odpaleniu silnika. Kostki pod fotelami oki, byłem na podpięciu pod komputer (inpa, autocom i coś jeszcze) żadne z nich nie połączył się z modułem poduszek. Elektronik stwierdził, że moduł się popsuł... Da to rade jakoś sprawdzić, czy czeka mnie wymiana?

pablo - Pią Kwi 04, 2014 19:03
Temat postu: Re: [R75] kontrolka poduszek powietrznych
Markzo napisał/a:

Kostki pod fotelami oki,


Pewny jesteś że styk jest dobry ? Rozpinałeś kostki ? Rozłącz , przeczyść styki i zepnij ponownie. Nie wierzę że padł jakiś moduł. Te kostki potrafią niezłe figle sprawiać.

Markzo - Pią Kwi 04, 2014 20:00

Kostek od 2 lat nie ma, przewody na sztywno.
paolinio - Pią Kwi 04, 2014 22:07

Markzo, to sprawdź połączenie tych przewodów, tak na wszelki wypadek, takie połączenie też wieczne nie jest, zacznij od tego co najprostsze.
Markzo - Pią Kwi 04, 2014 23:46

Słuchajcie, ja to już sprawdzałem.... takie banały poszły na pierwszy ogień, potem diagnostyka no i lipa, dlatego pisze.
damiwr - Sob Kwi 05, 2014 10:32

ja wczoraj u weldera też nie mogłem się połączyć z modułem ale nie miał za dużo czasu na grzebanie dodam że jemu też paliła się kontrolka ale po operacjach pod fotelowych zgasła :)
MaReK - Nie Kwi 06, 2014 22:29

Macie 3 wersje drivera do połączenia się z poduchami w R75.
Też walczyłem. Jeśli jednak się nie da, bo się nie da, to trzeba moduł spróbować naprawić.

A skoro pan robił progi i odkrywał wykładzinę, to może nie podpiął albo naruszył te zielone czujniki zderzeniowe boczne.

Markzo - Nie Kwi 06, 2014 23:36

Wymieniłem moduł na inny używany (zabójczy koszt - 15zł). Po podłączeniu go poduszki gasną na zapłonie i po chwili znów się zapalają. Wygląda, że moduł żyje, podjadę na dniach znowu na komputer i zobaczymy czy zacznie gadać :)
HarryVip - Nie Kwi 06, 2014 23:42

MaReK napisał/a:
A skoro pan robił progi i odkrywał wykładzinę, to może nie podpiął albo naruszył te zielone czujniki zderzeniowe boczne.

Podczas ostatniego badania T4 (oj dawno to było) phjowi stwierdził, że mam błąd właśnie czujnika bocznego uderzenia pod fotelem kierowcy, jednak kontrolka nigdy mi się nie zapaliła.

MaReK - Pon Kwi 07, 2014 00:34

HarryVip napisał/a:
Podczas ostatniego badania T4 (oj dawno to było) phjowi stwierdził, że mam błąd właśnie czujnika bocznego uderzenia pod fotelem kierowcy, jednak kontrolka nigdy mi się nie zapaliła.

Spotkałem się już z takimi zegarami, które miały zaślepioną kontrolkę od poduch ;)

HarryVip - Pon Kwi 07, 2014 00:47

Nie, no ona zapala się na krótko po włączeniu zapłonu i gaśnie po zakończeniu self testu. :mrgreen: Miałem na myśli, że w dziwnych okolicznościach się nigdy nie zapaliła, chociaż T4 wykrył błąd czujnika bocznego. :mrgreen:
longer86 - Pon Kwi 07, 2014 15:44

ja miałem problem z wodą po stronie kierowcy i wymieniałem czujnik zielony od oderzeń bocznych, skorodował i zaświeciła sie poducha na stałe, a teraz od jakiegoś czasu miga, ale odkryłem że to coś z kostką pod fotelem bo jak pogmeram tam ręka i odpale auto ponownie to gasnie na jakis czas...