Zobacz temat - [620Ti] Jak rozebrać kostkę od czujnika temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620Ti] Jak rozebrać kostkę od czujnika temperatury

tomii620si - Sro Kwi 09, 2014 16:50
Temat postu: [620Ti] Jak rozebrać kostkę od czujnika temperatury
Siemanko ;) mam problem .. Rozwalił mi się kabel od wentrylatorów zaraz przy kostce i najlepszym rozwiązaniem było by ten kabel po prostu z kostki wyjąć i zarobić od nowa tak aby to było jak powinno.. Teraz tylko pytanie jak wyjąć stare kable.. Ciągnąć na chama nie chce (a może to sposób?).. Poradźcie coś ;)


Chodzi o te kable przy kostce:

AndrewS - Sro Kwi 09, 2014 21:04

Ja bym szukał raczej od strony styków, czesto jest tak, ze trzeba wsunac cienki srubokret w odpowiednie miejsce, wtedy naciska sie wystajacy "wypustek" i wtedy styki da sie cofnąć do tyłu, ale niestety nigdy tego na wtyczkach tego typu nie testowałem.
Markzo - Czw Kwi 10, 2014 01:13

ona czasem nie jest na sztywno zrobiona? tak mi coś świta, że trzeba ją rozciąć...
tomii620si - Czw Kwi 10, 2014 22:51

na razie ja w "pisdu" wyciąłem z auta i leży koło mnie i zaraz bede próbować coś z tym zrobić.. :P

Jak coś to dam znać :)

[ Dodano: Czw Kwi 10, 2014 22:51 ]
UP !!

Kostka jest nie rozbieralna.. Tzn. można rozebrać ale ja nie mam czym tj. wtyki trzeba ścisnąć do siebie i spróbować to wytargać aczkolwiek nie wiem czy to się uda komukolwiek
(co ciekawe po wpisaniu jej numeru wyskoczyły mi tylko wyniki z Jaguara XJ 308/351, więc kostka pochodzi z Jaga hue hue hue.. A mówiłem, że R to budżetowa wersja Kocurrrka)

Więc jako, że ją wyciąłem zrobiłem uniwersalną kostkę :)

Pojechałem do elektronicznego.. Kupiłem dwie wsuwki męski.. Takie o:

wsunąłem je na bolce i na razie pojeździłem autem i się nie grzeje .. haha

Naprawa niskobudżetowa a myślę skuteczna :)