Zobacz temat - [Freelander td4] Wibracje nadwozia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander td4] Wibracje nadwozia

bong1967 - Czw Kwi 10, 2014 19:54
Temat postu: [Freelander td4] Wibracje nadwozia
Witam kolegów,jak w temacie mam wibracje auta w zakresie prędkości 80-90km landek jest TD4 z 2001roku automat.Myslałem ze to podpory , wał odpięty kilka dni temu bo wisko idzie do regeneracji . Teraz jak go mocniej pocisnę kiedy skrzynia spina na sztywno czyli po 5 biegu auto bardzo wibruje , przy równym trzymaniu gazu wibracje są delikatne , a kiedy puszczę gaz ustają zupełnie. Przeleciałem tematy i podejrzewam łapę od IRD , dobrym tropem idę? a może to przegub ? Jak macie jakieś sugestie będę wdzięczny . Dodam że stało się to nagle wcześniej żadnych symptomów nie było. Pozdrawiam i czekam na info.
mocu - Sob Sie 09, 2014 09:07

Przyjrzyj się poduszkom pod silnikiem. Może któraś naderwana. U mnie w 75 to poduszki powodowały wibracje. (nawiasem mówiąc mam na zbyciu wkład do Freelandedra) Użyj jakiejś breszki, pręta do odginania poduszki, bo nie zawsze widać pęknięcia gumy.
zacekpl - Nie Sie 10, 2014 12:29

Ja bym szukał w napędzie, wał, most, połosie itp. Weź go na podnośnik, odpal, i na biegu rozpedz troche koła a ktoś ogarnięty niech ogląda od spodu co sie dzieje.
bong1967 - Pon Sie 11, 2014 10:01

Witam,kolego pisałem że wał mam zdjęty , to podpory i most odpadają . Generalnie auto nawet na stacji diagnostycznej wytrzepane na szarpakach bo też sugerowali luzy w zawieszeniu . Oczywiście nic nie wyszło. Ja stawiam w 99% na skrzynię . A teraz najlepsze , byłem w jednym z lepszych serwisów od skrzyń automatycznych testowali na wszystkie sposoby i diagnoza.... skrzynia idealna! Właśnie jestem landkiem na urlopie trasa 2tyś km machnięta na raz 25godzin jazdy non-stop.Oczywiście wibracje jak były tak są , tylko zauważyłem że przy ręcznej zmianie biegów troszkę mniej wibruje .Teraz tylko modlę się żeby dojechał z urlopu do polski hehe.Reasumując stawiam na kosz wysokich biegów (tam jakiś luz jest) bo na niskich nie wibruje.Tylko to się wiąże z rozebraniem skrzyni a to raczej wtedy remont całej czyli 4500-5000zł
i pewnie to mnie czeka.Pozdrawiam z zajefajnej Chorwacji.

SyntaX - Pon Sie 11, 2014 10:26

Nie ma sensu tego remontować jak to skrzynia.
Za około 1500zł kupisz używkę z gwarancją.

bong1967 - Pon Sie 11, 2014 15:27

A załatwisz mi automat za 1500 ? bo jak tak to po powrocie z urlopu jestem na Lnianej bo mam do ciebie 5 min jazdy

[ Dodano: Pon Sie 11, 2014 15:27 ]
i jeszcze z na montażu zarobisz :wink:

SyntaX - Pon Sie 11, 2014 21:44

Skrzynie mogę załatwić ale automatu jeszcze nigdy nie montowałem.
Jak chcesz robić za beta testera nie ma sprawy.

bong1967 - Sro Sie 13, 2014 22:28

To po powrocie z urlopu zadzwonię w sprawie skrzyni , a montaż chyba prostszy niż manuala 2 złącza od sterownika i cięgno zmiany biegów.Ale sam też mogę zamontować.
SyntaX - Czw Sie 14, 2014 16:00

Jak mówisz że prosty to zapraszam i porobisz ze mną w kanale :mrgreen:
ale za każde kur...ja pie... o chol.. dopłacasz 5zł OK. :P :D