Zobacz temat - [620 SDI LUX] skrzynia biegów do wymiany czy jakis drobiazg?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620 SDI LUX] skrzynia biegów do wymiany czy jakis drobiazg?

oskar063 - Pią Kwi 25, 2014 14:13
Temat postu: [620 SDI LUX] skrzynia biegów do wymiany czy jakis drobiazg?
Witam. Wczoraj wieczorem miałem kurs do Holandii, jechałem po kolegów bo z urlopu wracali. Dojechałem do Szczecina bo musiałem jeszcze do znajomego po coś podjechać i stanąłem na światłach, zapala się zielone ja wbijam jedynkę a on mi gaśnie. Wbijamj eszcze raz też. Mówie - a spróbuje z dwójki - gaśnie. Po chwili skapnąłem się że to nie jest 1 i 2 tylko 3 i 4. Nie mogłem wbić 1 i 2 tak jakby się te biegi gdzieś w lewo przesunęły i nie mogłem ich "sięgnąć", więc wracam na chate jakoś dojechałem, 5 bieg też później ledwo co wchodził... Zauważyłem też że jak wbiłem tą moją 3,4 wsteczny albo tąpiątke, to gałką od zmiany biegów mógłbym bigos mieszać, na każdym wbitym biegu ona byla tak luźno że robiłem koło wręcz. Luz to byl taki luźny, że po całej skrzyni latał.

Jak myślicie, co może być przyczyną?

maciej1 - Pią Kwi 25, 2014 15:31

Witam

Mechanizm dźwigni zmiany biegów do regeneracji. Jest sporo o tym problemie na forum

Pawkaz - Pią Kwi 25, 2014 18:53

https://www.roverki.eu/zr...dieslu-sdi.html
oskar063 - Pią Kwi 25, 2014 20:37

Przepraszam, ale nie mam czasu żeby czytać cały ten artykuł, czy jest to kosztowne? Bo jak nie to zaraz się za to zabiore :grin:

Piątka tez ledwo co wchodzi... ruszam z trójki.. samochód stoi na parkingu żebym sprzęgła też tak nie katował..

Brt - Pią Kwi 25, 2014 21:32

Nie jest kosztowne ... samemu to za kilka PLN na tyle naprawisz, zeby jeździć. Jakbys przeczytał artykuł to bys się dowiedział :P .... jak chcesz troche lepiej to naprawić, to można tulejki krzyżaka dotoczyć za kilkadziesiat PLN i wtedy poskładać.
BODZIO-gol - Pon Kwi 28, 2014 19:33

kolego mi to zajęło całe 3 godzinki przejechałem już 1000 km i nawet puknięcia nie było a cisza niezbędna