Zobacz temat - [MGF, uszczelka do wymiany???]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF, uszczelka do wymiany???]

kroolik33 - Pon Maj 05, 2014 18:59
Temat postu: [MGF, uszczelka do wymiany???]
Witam, jestem nowy na forum i potrzebuje pomocy w dwóch problemach:
1) Czy znacie jakiegoś dobrego mechanika, który zajmuje się naszymi silnikami na pomorzu, najlepiej w okolicach Słupska ??

2) Problem chyba z HGF. Ogólnie sytuacja wyglądała tak: W trakcie jazdy usłyszałem jakies 2-3 hałasy wydobywające się z tyłu, z okolic silnika, takie w sumie jakby strzały, towarzyszył temu również nieszczęsny biały dym. Po tym od razu spojrzałem na temp wody i okazało się, że jest duzo ponad kreską oznaczoną w połowie, wyłączyłem silnik i zaczekałem aż temp spadnie. Gdy troche silnik wystygł, kontynuowałem jazdę, około 4-5 km do domu, w drodze musiałem sie zatrzymywać kilkakrotnie by znów studzić silnik. Temperatura wzrastała nawet na postoju, więc nie było kolorowo już, po sprawdzeniu zbiorniczka z wodą, było sucho jak w Afryce :) Auto odstawiłem do mechanika i dziś okazało się, ze podobno wymiana uszczelki wcale nie musi pomóc, że to może być problem w silniku też? I tu moje pytanie czy wg was objawy, które opisałem wcześniej są idealne do padnietej uszczelki? P.s. Silnik nie został przegrzany, zabrakło jakiejś 1-2 kresek na wskaźniku ale był gorący na pewno :)

paliguma - Pon Maj 05, 2014 22:15


komarek - Wto Maj 06, 2014 00:16


sTERYD - Wto Maj 06, 2014 00:20


Moderator sTERYD informuje

kroolik33 ! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji