Zobacz temat - [Rover 75] Chcę kupić. Proszę o opinie (2 ogłoszenia)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 75] Chcę kupić. Proszę o opinie (2 ogłoszenia)

voytech - Pon Maj 05, 2014 19:07
Temat postu: [Rover 75] Chcę kupić. Proszę o opinie (2 ogłoszenia)
Witam po bardzo długiej przerwie.
Swoim Roverem 400 śmigam już piąty rok. Polubiłem tę markę (żona również) na tyle, że zdecydowałem iż następnym samochodem będzie również Rover. Tym razem wybór padł na model 75.
Ideałem byłby srebrny Rover z jasnym środkiem (najlepiej w welurze, ale skóra też może być). Ostatecznie może być ciemnego koloru z jasnym środkiem. W grę wchodzi tylko benzyna bez gazu (2.0 lub 2.5).
Znalazłem dwa ogłoszenia:
1. Preferowane:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4196878342

2. W ostateczności:
Ten miał chyba jakąś przygodę z tyłu. Poza tym 1.8 ale w turbo, sam nie wiem :roll:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4184178193

Może ktoś z Was wie coś więcej na temat tych samochodów. Byłbym wdzięczny za jakieś info. Chętnie kupiłbym od kogoś z forum, ale nie widziałem aktualnych ofert :sad:

johnypepelos - Pon Maj 05, 2014 19:34

1* prezentuje się ładnie, na pewno warty uwagi. Sprzedający napisał w ogłoszeniu Full opcja wyposażenia!!! A tak nie jest! brakuje chodź by podgrzewanych foteli, a to zawsze jest możliwość zbicia ceny. Na plus to to, że w PL zarejestrowany.

2* słabo poskładany przód świadczy pewnie o jakiejś naprawie...tył tak samo lewa lampa źle spasowana. Gość zaznaczył zarejestrowany w PL, a dalej w ogłoszeniu koszt rejestracji 245zł i pewnie recykling o którym zapomniał napisać....

dzelo23 - Pon Maj 05, 2014 20:22

Ad1 Silverstone wychodziły na 17" felgach riala, ciekawe co się z nimi stało. Tyle mi się rzuciło w oczy na telefonie, jak wrócę do domu to obejrzę dokładnie i coś napisze.
SeniorA - Pon Maj 05, 2014 20:47

johnypepelos napisał/a:
Sprzedający napisał w ogłoszeniu Full opcja wyposażenia!!! A tak nie jest! brakuje chodź by podgrzewanych foteli
i wielu innych rzeczy, podstawowych, np. tempomatu, elektrycznych szyb z tyłu, żaluzji tylnej szyby, lamp przeciwmgielnych, sprysków lamp i jeszcze innych.
Ten drugi to golas i oczywiście nie ma ani ESP ani kontroli trakcji.

ARTUR1983 - Pon Maj 05, 2014 21:15

Czy miałeś kiedyś w aucie biały welur czy skórę?

Osobiście ja miałem w moim r75 i tragedia co chwilę było widać syf bo ktoś butem zahaczył i została lekka czarna smuga to zaraz się czymś zachlapało.
Wymieniłem wszytko także boczki na czarny i już mnie tak nie razi.
Fakt że biały fajnie wygląda ale nie jest praktyczny.
Co do samych aut osobiście bym sobie odpuścił.

Skóra bez podgrzewania? :shock:

To już zobacz ten model: http://olx.pl/oferta/sprz...b65e54;promoted

komarek - Pon Maj 05, 2014 22:58

jedyneczka
- faktycznie wygląda na prawdę nieźle
- szkoda tylko że tak słabo wyposażony, ale i tak dla kierownicy z niego bym zrobił wiele ;)
- albo go tak odpicowali, albo faktycznie ktoś bardzo dbał o auto - albo i jedno i drugie
- faktycznie tak jasne wnętrze może być trudne w utrzymaniu, ale jak nie masz dzieci to nie ma problemu
- silnik tak wymyty, że koszule można prasować :(
- ubezpieczenie i przegląd aż do marca 2015 więc z tym spokój
- stoi na zimówkach (+1000 na opony)
- z zagłębia handlarzy

a dwójka
- IMO ładne felgi
- obrzydliwa tapicerka
- poliftowy (dla niektórych minus)
- tak jak już inni pisali tył źle spasowany
- i tak jak pisali niezły golas, dobrze że chociaż ma klimatronik
- przód prawy też jak dla mnie dziwnie wygląda, ale zaznaczam, że nie widziałem poliftu na żywo
- stoi na zimówkach (+1000 zł na opony)
- opłaty
- trochę syf w aucie - przód
- przebieg naturalnie poniżej 200k
- z zagłębia handlarzy

jedynka do obejrzenia, albo czekasz na forumowe auto :)

dzelo23 - Pon Maj 05, 2014 23:35

Ad1 c.d. tylna klapa bez oznaczeń, pod kierunkami na błotnikach i na tylnej klapie z lewej strony powinny być znaczki silverstone editon takie jak w kabinie. Wersja golas. Wtej wersji zmieniane były sprężyny na Eibach -30mm więc jest trochę twardzszy niż inne 75.
voytech - Wto Maj 06, 2014 07:45

Dziękuję Wam wszystkim za cenne wskazówki.
Drugi sobie odpuszczam od razu.
Co do pierwszego sam już nie wiem. Środek ma piękny, ale faktycznie:
- Skóra bez podgrzewania - może być zimą nieprzyjemnie
- Radio Philipsa, a wolałbym wersję z Alpine'ą
- Tylne szyby na korbki, może to akurat szczegół, ale w moim R400 są wszystkie elektryczne, więc celując w klasę wyżej fajnie by było mieć 4 x el.
Chyba ta fajera przesłoniła mi całą resztę :mrgreen:

Chyba poczekam i wyhaczę coś bardziej wypasionego. Oczywiście jakby co, dam znać.
Jeszcze raz, serdeczne dzięki.

pelson91 - Wto Maj 06, 2014 11:33

Cytat:
- Radio Philipsa, a wolałbym wersję z Alpine'ą


jak coś to moja Alpine leży w garażu i się na nią kurzy... ;) także w razie potrzeby mogę sprzedać