Zobacz temat - Rover 75 1999rok diesel
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 75 1999rok diesel

barney79 - Sob Maj 10, 2014 08:45
Temat postu: Rover 75 1999rok diesel

Proszę o ocenę tego modelu.

http://allegro.pl/rover-7...4226525999.html

wellman - Sob Maj 10, 2014 09:52

Wygląda nie najgorzej, choć odnoszę wrażenie, że w środku trochę zaniedbany. Myślę, że bez oględzin osobiście się nie obejdzie. Cena rzeczywiście kusząca, szczególnie, że to diesel, ale może tłumaczy to jakaś sytuacja życiowa sprzedającego i stąd to "PILNE".

Na Twoim miejscu umówiłbym się ze sprzedającym na oględziny, wziął ze sobą znajomego mechanika lub kogoś kto ma doświadczenie w zakupie aut, pojechał i dokładnie sprawdził.

komarek - Sob Maj 10, 2014 10:18

witam,

- rysy na zderzakach
- w ogóle lakier wygląda tak sobie
- kierownica wytarta, ale za to przebieg realny, chociaż nigdy nie wiadomo
- poproś o zdjęcie na wprost - zobaczysz w jakim stanie są lampy - to ważne jeśli chodzi o ocenę przebiegu jak i bezpieczeństwo
- razi mnie to, że plastik na dole zderzaków jest czarny, a progi są wyblakłe
- generalnie IMO auto trochę wizualnie zaniedbane
- mało zdjęć, żeby napisać coś więcej
- jeśli sprawdzisz mechanicznie i faktycznie tylko to co sprzedający napisał jest do zrobienia to doprowadzisz go do używalności i świetności :)

pelson91 - Sob Maj 10, 2014 10:53

skąd wie że do zrobienia łożysko oporowe? A może dwumas poleciał? Koszty mogą być spore...
komarek - Sob Maj 10, 2014 11:08

pelson91, może dlatego "PILNE" :-|
pelson91 - Sob Maj 10, 2014 11:12

tak właśnie podejrzewam. poza tym pod hasłem łożysko oporowe występuje nic innego jak wysprzęglik, którego zakup to prawie 400zł, a wymiana ok 500. Przy zrzuceniu skrzyni okazać się może że i dwumas (koszt prawie 2tysie) i samo sprzęgło też wymaga wymiany (koszt zakupu sprzęgła od 400w górę) więc koszta ogromne jak na start.
komarek - Sob Maj 10, 2014 11:21

tylko pytanie czy buda jest tego warta, moja była i kupiłem - też wysprzęglik i pompka do zrobienia, ale dwumasa ok