Zobacz temat - [ZT-T] parktronik czujniki parkowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ZT-T] parktronik czujniki parkowania

maniekRCJ - Sro Maj 14, 2014 13:00
Temat postu: [ZT-T] parktronik czujniki parkowania
Cześć.
Mam problem z działaniem czujników parkowania.
Przy wrzuceniu wstecznego czasem słychać długie piknięcie około 5s, czasem jest całkowicie głucho. Czujniki nie reagują jak ktoś przysłaniał je dłonią lub jak podjechałem do ściany.
Możecie podpowiedzieć od czego zacząć sprawdzanie? Czy najlepiej od razu kupować nowy sterownik?

Dzięki za pomoc.

dzelo23 - Sro Maj 14, 2014 13:12

Wrzuć wsteczny i delikatnie przyłóż opuszkami palca do czujnika, powinieneś wyczuć takie delikatne wibracje i jest przy tym taki dziwny cichy dźwięk coś jakby cykanie. Uszkodzony będzie cichy i nic nie wyczujesz.Ja tak sprawdzałem u siebie. Ten 5cio sekundowy sygnał informuje o usterce czujnika jeżeli dobrze pamiętam. Wpisz jeszcze w wyszukiwarce na stronie czujnik parkowania albo coś podobnego i poczytaj tematy bo na pewno było opisane na forum.
sknerko - Sro Maj 14, 2014 14:12

Zacznij od sprawdzenia czy światła wstecznego masz zawsze. U mnie trzeba bylo wyczyścic włącznik wstecznych świateł/parktronika w skrzyni biegów. Wykręciłem ze skrzyni potraktowałem sprayem KONTAKT rozruszałem go i śmiga jak nówka.
haszczyc - Sro Maj 14, 2014 14:22

ja od niedawna też mam problemy z czujnikami jak auto postoi z 2 tyg :) i wariuje mi ten czujnik który z pól roku temu wymieniłem :) parę razy go puknę i jest ok
maniekRCJ - Sro Maj 14, 2014 15:37

parkuje w garażu podziemnym (jestem szczęśliwcem :mrgreen: ) zawsze widziałem białe światło na ścianie garażu, nigdy nie miałem problemu ze światłem cofania
sknerko - Sro Maj 14, 2014 15:43

A nie było trochę ciemniejsze? moje jak było ciemniejsze to właśnie miałem 5sek dźwięk :)
HarryVip - Sro Maj 14, 2014 18:31

sknerko napisał/a:
A nie było trochę ciemniejsze? moje jak było ciemniejsze to właśnie miałem 5sek dźwięk :)

W moim przypadku światła cofania przestawały działać stopniowo, poprzez mruganie, przyciemnienie do całkowitego wyłączenia. Parktronik jednak działał cały czas prawidłowo. Po wymianie czujnika w skrzyni biegów (Daewoo za 7.99 PLN :mrgreen: ) światła zaczęły działać. Długi dźwięk miałem przy uszkodzonym jednym z czujników (przetartym kabelku).

paolinio - Sro Maj 14, 2014 21:53

Mam zapytanie ,w moim R75 jest zamontowany w bagażniku oryginalny moduł parctronika, po włączeniu wstecznego słysze ten 5 sekundowy sygnał, niestety ktoś wymienił zderzak i nie ma w nim czujników :sad: .Zlokalizowałem przewody z tego modułu ,które wchodzą gdzieś w zderzak, czy po podłączeniu czujników, ale nieoryginalnych parctronik będzie działał poprawnie? Czy da się to sensownie podłączyć? :-| :?:
sknerko - Sro Maj 14, 2014 22:45

niestety tylko oryginalne ale na pocieszenie powiem że pasują od BMW E46
sTERYD - Sro Maj 14, 2014 23:18

od 45/ZS też również - sprawdzone organoleptycznie :cool:
paolinio - Czw Maj 15, 2014 18:08

Dzięki panowie za info, jak znajde czas to spróbuje to zrobić.
maniekRCJ - Wto Maj 20, 2014 21:18

dziś zauważyłem, że przy dodaniu gazu na wstecznym (wbite sprzęgło) światła wstecznego świecą jaśniej- to normalne?
pelson91 - Wto Maj 20, 2014 21:20

maniekRCJ, po pierwsze to nie ten temat chyba :mrgreen:

a po drugie, jak przygasają światła na jałowym to coś się dzieje z regulatorem napięcia

maniekRCJ - Sro Maj 21, 2014 15:21

@pelson91, pisałem odnośnie tego komentarza:


Cytat:
sknerko napisał/a:
A nie było trochę ciemniejsze? moje jak było ciemniejsze to właśnie miałem 5sek dźwięk :)

W moim przypadku światła cofania przestawały działać stopniowo, poprzez mruganie, przyciemnienie do całkowitego wyłączenia. Parktronik jednak działał cały czas prawidłowo. Po wymianie czujnika w skrzyni biegów (Daewoo za 7.99 PLN :mrgreen: ) światła zaczęły działać. Długi dźwięk miałem przy uszkodzonym jednym z czujników (przetartym kabelku)

sknerko - Sro Maj 21, 2014 15:44

Jak jasnośc świateł jest zależna od obrotów to pelson91 ma racje