Zobacz temat - [R 75] Stuki w silniku po odpaleniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] Stuki w silniku po odpaleniu

domel101 - Sro Maj 14, 2014 16:25
Temat postu: [R 75] Stuki w silniku po odpaleniu
Witam, mam problem tego typu, że po odpaleniu auta jak jest zimny to słychać stukanie i po ok. 20sec. znika gdy dodam gazu to stukanie się nasila. Gdy autko jest rozgrzane to po odpaleniu też jest słychać stukanie ale delikatniejsze i cichsze. Wlewałem ostatnio wyciszacz hydropopychaczy z liqui oraz czyścik STP do wtrysków i układu paliwowego. Poniżej filmik jakie są stuki po odpaleniu na ciepłym silniku. To, że ustają jak dotknąłem odmy to przypadek. Jak dodam gazu to też nie milkną i po około 10 sec. przestają tak jak na filmiku po prostu się stuk urywa i koniec.

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

rafalmis1 - Sro Maj 14, 2014 22:15

jak dla mnie, to jest to popychacz, zaleca się wymianę kompletu. Tylko nie wiem czy w całym silniku czy tylko kompletu na wałku rozrządu. Czyli 6, 12, 18 bądź 24. Najlepiej, podjedź do znawcy, niech posłucha i powie. może olej trzeba zmienić ?? Kiedy zmieniałeś ??
domel101 - Sro Maj 14, 2014 22:41

no przymierzam się do wymiany pod koniec czerwca i staram się wymieniać co rok to tak +/- 10tyś km. teraz kupie liqui moly 5w a przed wymianą zaleję flusha i spuszczę stary olej a po wymianie mam zamiar dolać ceratec. też tak myślałem z tymi popychaczami a i też obstawiałem wtrysk, że tak klepie. wymienię olej z tymi innymi operacjami i zobaczę co będzie, na razie tragedii nie ma, to nie zdarza się za każdym razem, ale powoli daje o sobie znać.
rafalmis1 - Sro Maj 14, 2014 22:51

domel101 napisał/a:
teraz kupie liqui moly 5w

podaj pełną nazwę, bo ja właśnie dzisiaj wlałem Top Tech i nie wiem czy dobrze

płukanie, silnika, nowy olej i ceramizer, mogą pomóc. A nawet liczę ze pomogą :wink:

domel101 - Czw Maj 15, 2014 06:36

Chodzi o olej 5w40 zapewne będzie ale narazie będę się rozglądać po sklepowych półkach. A do płukania to liqui moly engine flush i później doleje liqui moly ceratec
SEGE - Czw Maj 15, 2014 15:16

Te stukanie to raczej zawór chociaż podobne trochę do wtrysków od lpg.
rafalmis1 - Czw Maj 15, 2014 21:18

SEGE napisał/a:
raczej zawór

znaczy się co ?? wali o tłoka ??

domel101 - Czw Maj 15, 2014 21:24

rafalmis1 napisał/a:
SEGE napisał/a:
raczej zawór

znaczy się co ?? wali o tłoka ??

pewnie chodzi o popychacz tylko źle napisane
a i dzisiaj tylko raz miałem takie stukanie i było na zimnym silniku i było ledwo słyszalne w kabinie przy otwartych oknach w garażu. Także poczekam do płukania silnika i wymiany oleju na 5w40. Przed wymianą podskoczę do mojego mechanika i popytam o olej bo on cały czas używa liqui moly w tej sieci warsztatów (AD) co jest.