Zobacz temat - [R200 1.4 16V] Chwilowy brak mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16V] Chwilowy brak mocy

m35sie2 - Sro Maj 14, 2014 22:08
Temat postu: [R200 1.4 16V] Chwilowy brak mocy
Witajcie,

potrzebuję Waszej szybkiej (mam na naprawę tylko 2 dni) pomocy. Otóż dziś jeżdżąc ostro po torze (w zakresie obrotów 4000-7000obr/min) moim Roverkiem miałem bardzo dziwny objaw. Samochód po przejechaniu połowy okrążenia na 3 i 2 biegu nagle wchodził jakby "w tryb awaryjny", coś jakby nie wszystkie cylindry działały, samochód jechał ale przyśpieszał/wkręcał się na obroty bardzo powoli. Po przejechaniu jeszcze kawałka i po redukcji do 1 oraz przyśpieszeniu znów zaczynał wkręcać się normalnie. Po chwilowej przerwie i jeździe dokładnie tą samą trasą praktycznie w tym samym miejscu powtarzała się ta sama sytuacja. Na koniec wróciłem nim do domu i jadąc normalnie na ulicy nie miałem żadnych złych objawów. Co to może być - ze względu na wysoką temperaturę silnika, ostre wiraże, hamowanie... Kopułka, cewka, świece, przewody... A może pompa...?

Jak przeczytałem inny post to myślę, że to może być podobnie jak kolega tu pisze (u mnie z 3 na 2 bieg): https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=81831&highlight=chwilowy+brak+mocy+r200

Może jeszcze dodam, że ostatnio miałem zrobiony cały układ wydechowy (od łacznika elastycznego) - cała nowa rura, środkowy, strumienica. końcowy. Może coś namieszali z sondą lambda...?

help...

P.

Kozik - Czw Maj 15, 2014 06:57

m35sie2, spróbuj podmienić cewkę na inną (ja jeździłem na cewce z golfa przez pół roku jak moja padła).
Ile mają świece i jakiej firmy?

pulinek - Czw Maj 15, 2014 10:48

Po pierwsze zanim gdziekolwiek się udasz sprawdź przewody, mi się już kilka par stopiło, lub też lubi wyskoczyć jeden z nich zwłaszcza przy wirażach i hamowaniach. Szkoda wówczas marnować swój i mechanika/elektryka czas.
m35sie2 - Pią Maj 16, 2014 10:42

Wymieniam kable na NGK (mam świece NGK). Wymienię też filtr paliwa na wszelki wypadek... Przypadłość o tyle dziwna, że myślałem że ktoś miał dokładnie taki objaw i go rozwiązał.

P.

[ Dodano: Pią Maj 16, 2014 10:42 ]
Wymieniłem kable i wydaje mi się że silnik pracuje równiej (tego czy rozwiązałem pierwotny problem nie jestem jeszcze w stanie sprawdzić). Co ciekawe wymieniając kable okazało się że ten główny środkowy do kopułki jest inny w paczce NGK niz ten który miałem (Bosh). Końcówka wchodząca na bolec z tyłu bloku silnika ma inną końcówkę (krótsza guma ochraniacza styku i większa średnica styku) i nie bardzo pasuje. Musiałem zostawić stary Bosh-owski. Spotkaliście się z czymś takim? NGK było dedykowane m.in. dla Rovera200.
Dzisiaj wymienię jeszcze filtr paliwa i to tyle co mogę na razie zrobić. Zobaczymy.

Peter

leszczu - Pią Maj 16, 2014 13:17

m35sie2 napisał/a:
Spotkaliście się z czymś takim?

Dostałeś kable do kanciaka i Poldka.