Zobacz temat - [R25] Tylni zderzak - kłopoty po uderzeniu (proszę o pomoc)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Tylni zderzak - kłopoty po uderzeniu (proszę o pomoc)

TOREK513 - Czw Maj 15, 2014 21:41
Temat postu: [R25] Tylni zderzak - kłopoty po uderzeniu (proszę o pomoc)
Witam
Na początku chciałbym przedstawić problem, otóż ostatnio uderzył mi w prawy tylni bok inny kierowca i zauważyłem że tylni zderzak w miejscu pod reflektorem opadł oraz się wybrzuszył. Po ściągnięciu zderzaka okazało się, że zaczep który był przykręcony śrubą zaraz pod reflektorem (wręcz wkręcony w reflektor) został zerwany (zaczep był stale przymocowany do zderzaka). I teraz moje pytanie czy kiedyś już miał podobny problem z forumowiczów, jeśli tak to jak sb z tym poradził?

P.S. Myślałem nad tym żeby od spodu go przykręcić śrubą z obydwu stron ale nie mam miejsca żeby włożyć zbytnio ręki.

Bardzo prosiłbym o pomoc.

Harry - Czw Maj 15, 2014 23:07

nie wiem jak to jest dokładnie zrobione, ale chyba najłatwiej to będzie, o ile jest z tworzywa ten zaczep zanieść gdzieś do pospawania
TOREK513 - Sob Maj 17, 2014 01:56

No właśnie to jest raczej ABS albo jakiś inny plastik. Spróbuje klejem z żywicą bo dorobienie podobnego zaczepu z aluminium jest dość trudne ze względu na to że jest to na pewnym łuku zderzaka a sam zaczep jest jeszcze pod pewnym kątem ;(
tuners - Sob Maj 17, 2014 07:17

Ten zaczep to niestety jest udręka w poprzednim zderzaku urwał mi się przy ściąganiu
Klejenie poxipolem klejem na goraco żywicą a nawet spawanie plastikiem nie pomogło bo odpadał po czasie skończylo się na przykręceniu kątownika poprostu za delikatne to ustrojstwo

RAKU_44 - Sob Maj 17, 2014 11:21

Ja też miałem urwany z jednej strony doszlifowałem sobie taki "kątownik lekko kopnięty" z blachy i przykręciłem na pchełki do zderzaka (+ ewentualnie jakiś klej epoksydowy), najlepiej weź jakąś blachę bo aluminium po kilkukrotnym zaginaniu się złamie, a poprawki pewnie trzeba będzie zrobić. Samo "pchełkowanie" jest później prawie nie widoczne bo wchodzi to pod lampę ;)
TOREK513 - Sob Maj 17, 2014 16:01

Tak też zrobiłem :) , po prostu zrobiłem coś bardo podobnego z blachy i przymocowałem nitami. Wygląda to bardzo solidnie i dość mocno trzyma.

Dzięki wielkie za pomoc, temat można zamknąć