Zobacz temat - [R45] Stukająca szyba
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Stukająca szyba

michalzytnia - Wto Maj 20, 2014 20:37
Temat postu: [R45] Stukająca szyba
Witam, wczoraj zauważyłem pewien problem w moim aucie, mianowicie gdy przytrzymuje przycisk do zamknięcia szyby w drzwiach od strony kierowcy, szyba będąc już na końcu dziwnie skacze przy tym stukając, oczywiście cały czas będąc dosunięta do końca (jakby próbowała jeszcze się wsunąć i coś ją odbijało). Inne szyby zachowują się normalnie - dosuwa się do końca i po prostu staje, nawet gdy cały czas trzymam przycisk.

Ostatnio też nie zawsze mogę zamknąć samochód na pilot - tzn nie udaje się za pierwszym razem, czasem nawet za drugim czy trzecim :P Przekręcając dziś kluczyk stacyjka wydała też taki swój charakterystyczny krótki dźwięk.

Czy to jakieś początki problemów z elektryką? Dużo już nieszczęść dostarczył mi mój Rover.

sTERYD - Wto Maj 20, 2014 21:46

co do drugiego problemu, to całkiem możliwe, że masz słabą baterię w pilocie.
BTW:
Cytat:
Przekręcając dziś kluczyk stacyjka wydała też taki swój charakterystyczny krótki dźwięk.
stacyjka Ci przekręcała kluczyk?

co do szyby, to najlepiej zajrzeć do drzwi, być może po prostu coś się obluzowało po prostu.

michalzytnia - Wto Maj 20, 2014 22:06

sTERYD napisał/a:
co do drugiego problemu, to całkiem możliwe, że masz słabą baterię w pilocie.
BTW:
Cytat:
Przekręcając dziś kluczyk stacyjka wydała też taki swój charakterystyczny krótki dźwięk.
stacyjka Ci przekręcała kluczyk?

co do szyby, to najlepiej zajrzeć do drzwi, być może po prostu coś się obluzowało po prostu.


Oj nie wiem czy coś obluzowało, szyba siedzi ciasno, po prostu przytrzymując jeszcze przycisk szyba stuka, próbując tak jakby jeszcze pójść do góry, odgina się też trochę na bok, inne szyby po prostu się zatrzymują.

pawel_cz - Sro Maj 21, 2014 09:34

Zapewne wyrobiony nit spinający nożycowy mechanizm ponoszenia szyby. Silniczek napina mechanizm, po czym następuje głośne stukniecie na zębatce. Przerabiałem to u siebie. Metoda kombinowaną wymieniłem łączenie. Jest trochę udziwnione niestety.

Zdejmij boczek, rozkręć mechanizm i go wyjmij, będzie wszystko widać jak na dłoni.

michalzytnia - Sro Maj 21, 2014 16:11

To chyba nie na moje siły, ciekawe ile zapłaciłbym u specjalisty za taki "zabieg"

[ Dodano: Sro Maj 21, 2014 16:11 ]
pawel_cz napisał/a:
Zapewne wyrobiony nit spinający nożycowy mechanizm ponoszenia szyby. Silniczek napina mechanizm, po czym następuje głośne stukniecie na zębatce. Przerabiałem to u siebie. Metoda kombinowaną wymieniłem łączenie. Jest trochę udziwnione niestety.

Zdejmij boczek, rozkręć mechanizm i go wyjmij, będzie wszystko widać jak na dłoni.


Ale szyba Ci się dosunęła do końca ? I dopiero potem stukała ?

pawel_cz - Sro Maj 21, 2014 17:09

Tak, dokładnie. Wchodziła w uszczelkę, ale nie dosuwała się na tyle żeby odłączyć zasilanie mechanizmu i terkotało przy trzymaniu przełącznika w górę. Po naprawie, zamyka się do końca po czym odcina zasilanie.
michalzytnia - Nie Maj 25, 2014 20:32

Wielkie dzięki, nie orientujesz się ile musiałbym zapłacić za naprawę takiej usterki ? ;) Bo sam mam za małą wiedzę żeby to ruszyć.

[ Dodano: Nie Maj 25, 2014 20:32 ]
O i dzień przed odprowadzeniem samochodu do mechanika, podczas odsuwania szyba opadła do drzwi ;)

frydrys - Sro Maj 28, 2014 21:28
Temat postu: Re: [R45] Stukająca szyba
[quote="michalzytnia"]Witam, wczoraj zauważyłem pewien problem w moim aucie, mianowicie gdy przytrzymuje przycisk do zamknięcia szyby w drzwiach od strony kierowcy, szyba będąc już na końcu dziwnie skacze przy tym stukając, oczywiście cały czas będąc dosunięta do końca (jakby próbowała jeszcze się wsunąć i coś ją odbijało). Inne szyby zachowują się normalnie - dosuwa się do końca i po prostu staje, nawet gdy cały czas trzymam przycisk.

na 100% wyrobiły sie ząbki w mechanizmie podnoszenia szyby przerabiałem to, jesli masz spawarke to zrobisz to sam, mianowicie na starte ząbki (w położeniu górnym) trzeba na spawać a następnie wypiłować nowe ząbki mi to zajeło małą godzinke :mrgreen: