Zobacz temat - [R25] Problem z zamkiem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Problem z zamkiem.

Maniek1996 - Czw Maj 22, 2014 21:39
Temat postu: [R25] Problem z zamkiem.
Witam od wczoraj mam problem z zamkiem wyszedłem ze sklepu i normalnie otworzyłem samochód z pilota jak dojechałem do domu to już nie chciał się zamknąć nie wiem czemu zamykam kluczykiem to tylko u kierowcy się zamyka a inne zostawia otwarte nawet jak zamykam tym dzyndzlem (nie wiem jak on się nazywa) od strony kierowcy to właśnie tylko jedne zamyka a powinien cały samochód zamknąć.. Jeszcze dodam że bagażnik mi się nie zaczaskuje to było właśnie wtedy co mi się tak stało już zamykałem klape bagażnika i czapnego zamiast się zamknąć.
capsoft - Czw Maj 22, 2014 21:56

a nie rozładował Ci się akumulator ?
Maniek1996 - Czw Maj 22, 2014 22:01

capsoft, nie bo dziś jeździłem nim więc a akumulator jest nowy..
capsoft - Czw Maj 22, 2014 22:35

to że jest nowy nic nie znaczy jeśli nie miał ładowania :P bo np alternator szlak trafił :) ale jeśli jeździłeś i np nie zauważyłeś żeby kierunki ci rzadziej chodziły czy coś to ładowanie powinno być

wniosek z tego taki że aku jest funkiel nówka nie śmigany naładowany więc to nie jest sprawa padniętej baterii która nie ma siły ruszyć siłownikami...

Maniek1996 - Czw Maj 22, 2014 22:40

capsoft, Napisze Ci tak wszystko od Lutego dobrze działało do teraz miałem w tym czasie przegląd ale to chyba nie szkodzi jakoś.... i nic nie wynikało że miało by się coś stać a tak btw ja mam jeszcze wideorejestrator podłączony do zapalniczki i działa normalnie wszystko a wideorejestrator mam pod przejściówkę może z tydzień albo z dwa tygodnie mam tak cały czas może to cos przez to? Ja go nie odłączam więc może dlatego? A jeszcze kierunki chodzić jak zawsze chodzą jak chodziły. Też muszę każde drzwi zamykać osobo bo jak by właśnie alternator padł... A jeszcze spytam Ciebie wiesz może dlaczego tylnie drzwi mi sie ciężko zamykają? tak jakby coś blokowało czy coś ale patrzyłem nie ma nic...
ADI-mistrzu - Czw Maj 22, 2014 22:48
Temat postu: Re: [R25] Problem z zamkiem.
Maniek1996 napisał/a:
Jeszcze dodam że bagażnik mi się nie zaczaskuje to było właśnie wtedy co mi się tak stało już zamykałem klape bagażnika i czapnego zamiast się zamknąć.

Tego sformułowania nie rozumiem :/

Maniek1996 - Czw Maj 22, 2014 22:51
Temat postu: Re: [R25] Problem z zamkiem.
ADI-mistrzu napisał/a:
Maniek1996 napisał/a:
Jeszcze dodam że bagażnik mi się nie zaczaskuje to było właśnie wtedy co mi się tak stało już zamykałem klape bagażnika i czapnego zamiast się zamknąć.

Tego sformułowania nie rozumiem :/


Hmm jak Ci to napiasć... jak już zamykałem klapę od bagażnika to jakby o bolec się odbił zamek coś takiego że nie zatrzasnął się i zamiast otwierać guzikiem to normalnie podniosłem tak jakbym lekko zamknął

robsson78 - Pią Maj 23, 2014 15:19

Siłownik zamka w drzwiach kierowcy działa jako "master' steruje resztą siłowników, może on jest walnięty i nie przekazuje dalej albo jakiś przewód jest przerwany.
Maniek1996 - Pią Maj 23, 2014 21:10

Właśnie jak będę miał czas jadę do znajomego żeby sprawdził mi to...
tomi_zog - Sob Maj 24, 2014 07:55

z centralnym to silownik master w drzwiach tak jak poprzednik napisal, a w klapie do rozebrania zamek, przeczyszczenie z rdzy + smarowanie
MUcha88_OKC - Nie Maj 25, 2014 14:25

Ja mialem taka sytuacje, i u mnie powodem byla przepalona sciezka w sterowniku od centralki. To taka mala puszka czarna pod kierownica przykrecona na 2 srubki do sciany grodziowej.
Pers123 - Nie Maj 25, 2014 14:31

Podobnie mialem kiedys i rowniez jak kolega wyzej, problem tkwił w kablu idacym do centralki.