Zobacz temat - [R25] Przepustnica aluminiowa problem z linką gazu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Przepustnica aluminiowa problem z linką gazu.

chodak-70 - Czw Maj 22, 2014 22:23
Temat postu: [R25] Przepustnica aluminiowa problem z linką gazu.
Kupiłem przepustnicę aluminiową Del Lorto MHB000100 i okazuje się że linka która sterowała działaniem plastikowej jest za krótka.Regulację wykręciłem do samego końca gwintu i nadal klapka jest uchylona.Czy istnieje sposób by cofnąć gwint regulacji linki tak ze 2 cm do tyłu?
MultecFSO - Pią Maj 23, 2014 01:00

Dlatego, że kupiłeś przepustnicę od wersji 84KM, w której dźwignia jest tak wykonana by nie otwierała się do końca i nie pozwalała na rozwinięcie 103 kucy. Pod numerem MHB000100 czai się właśnie "Restricted 84PS Throttle Body".
robsson78 - Pią Maj 23, 2014 15:15

A nie da się jej przerobić według TEGO sposobu ?
chodak-70 - Pią Maj 23, 2014 16:42

Wiem że to jest tylko 84 kucyki bo taka ma być.Chodzi o to że linka jest do niej za krótka i po założeniu przepustnica nie zamyka się do końca/wysokie obroty/.Czarny kwadrat służący do regulacji podkręciłem na koniec gwintu ale jeszcze brakuje 2cm. Teraz nie wiem czy wyciąć te 2 cm pancerza by cofnąć regulację do tyłu czy szukać innej linki?
osa057 - Sro Cze 04, 2014 09:22

Witam.Chyba wiem o co chodzi. Sam w swoim roverku też wymieniałem przepustnicę na aluminiową i po założeniu okazało się, że po wszystkich regulacjach linka gazu nadal jest za krótka i nie mogę zejść z obrotów. Ja ten problem rozwiązałem w taki sposób. Linka gazu mocowana jest przy pedale taką białą "zawleczką", a nad tym na lince jest taka walcowata gumka, która pewnie ma redukować dragania lub coś w tym stylu, nie wiem. Wypiąłem linkę i małą tarczką multiszlifierki przeciąłem ową gumkę. Po jej wyjęciu linka wydłużyła się na tyle, że wszystko dało się wyregulować. Teraz na jałowym mam jakies 900 obrotów, a co najważniejsze w upalne dni nie zawieszają się jak miało to miejsce w przypadku plastikowej przepustnicy która puchła. U mnie takie rozwiązanie zadziałało możesz spróbować jak nie to gumkę zawsze można założyć z powrotem. Pozdrawiam
chodak-70 - Sro Cze 04, 2014 15:23

Dzięki działa. Punkt poleciał. :grin: