Zobacz temat - Nadpłata PIT a mandaty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Nadpłata PIT a mandaty

Pawkaz - Pon Cze 02, 2014 19:46
Temat postu: Nadpłata PIT a mandaty
Witam.W marcu 2013 podłapałem troszkę mandatów ( nie drogowych :p ) ktorych nie zapłaciłem.Dostałem dzis pismo z następującą treścia :

Na podstawie art.89 &1 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (dz.U. z 2012 r poz.1015, z późn.zm) zwanej dalej "ustawa" wzywa sie dłużnika, aby naleznej od niego kwoty z tytułu nadpłaty podatku
bez zgody organu egzekucyjnego nie uiszczał zobowiązanemu : i tu są moje dane....lecz należną kwotę przekazał organowi egzekucyjnemu na pokrycie dochodzonych naleznosci.Tutaj jest podana informacja o mazowieckim urzedzie wojewodzkim oraz kwotach mandatów
Kwoty uzyskane z zajęcia do wysokości wyzej okreśłonej, a ponadto odsetki naliczone po dniu wystawienia zawiadomienia nalezy wplacic na rachunek bankowy

Wszystko jest zrozumiałe natomiast moja nadpłaca jest niższa niż mandaty.
Czy zatem :
1) skontaktować się z US , aby dowiedzieć się co zrobić ? ( jest podany nr telefonu, dzwonilem dzis z 20 razy, ale aby ktoś odebrał to trzeba miec szczescie jak w Lotka z szóstka :roll: )
2) Czekać na pismo, że jestem jeszcze dłużny za mandaty ?

Ciufa - Pon Cze 02, 2014 22:40

Pawkaz,
Albo zaplacisz sam albo sciagna ci to ze zwrotu z podatku. Nawet jezeli to nie pokryje wszystkich mandatow, to reszte dalej bedziesz winny i komornik wejdzie ci na wyplate/konto bankowe itp az splacisz caly dlug ;)

Pawkaz - Pon Cze 02, 2014 22:52

Czyli w tym temacie nie zmienilo sie nic od lat :mrgreen:
Miałem już takie sytuacje i US pobierał z konta bankowego.

Ciufa - Wto Cze 03, 2014 00:23

mi zawsze na wyplate w pracy wchodza :(