Zobacz temat - [214i 8v]DZIWNY KOMPUTER
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i 8v]DZIWNY KOMPUTER

skoczkast - Sro Cze 11, 2014 17:45
Temat postu: [214i 8v]DZIWNY KOMPUTER
Witam.Czy komputer powinien miec takie uszczelnienie jak na zdjeciu.

Czy poprostu ktoś go rozkrecał i tak uszczelnił.

MultecFSO - Sro Cze 11, 2014 18:35

Ktoś coś rzeźbił. Immobiliser normalnie działa ?
skoczkast - Sro Cze 11, 2014 18:44

Tak immobiliser działa dobrze.Mam problem wieszajacych sie obrotów i myśle że to wina komputera.
sTERYD - Sro Cze 11, 2014 19:05

mało prawdopodobne. Wyczyść krokowca i przepustnicę porządnie i sprawdź, czy linka się nie zacina.
NoPE - Sro Cze 11, 2014 20:34

Może ktoś mył silnik kiedyś i załatał.
skoczkast - Czw Cze 12, 2014 07:37

sTERYD napisał/a:
mało prawdopodobne. Wyczyść krokowca i przepustnicę porządnie i sprawdź, czy linka się nie zacina.


Krokowiec wyczyszczony i wymieniony na inny używany.Linke poluzowywałem a nawet odpinałem, wymieniony czujnik temperatury cieczy i czujnik w kolektorze ssacym.
Wezyk podciśnienia sprawdzony drożny i szczelny.Zakupilem nawet aluminiowa przepustnice, tps ustawiany według porad na forum.Nic to nie dało.
dlatego myślę że to może komputer szwankuje?

sTERYD - Czw Cze 12, 2014 14:50

a próbowałeś go czymś diagnozować? może łapie jakieś dziwne odczyty z czujnika temperatury, albo z czegoś innego... :hm:
skoczkast - Czw Cze 12, 2014 20:44

Nie nie diagnozowałem go.Byłem u dwóch mechaników ,twierdzili że ich sprzetem da sie zdiagnozować rovera ale się nie udało, chyba tylko test bookiem da rade.
I

Mam pytanie odnośnie mojego(patentu)otóż zaślepiłem wlot przy kolektorze ssacym od odmy głównej a weżyk pozostawiłem luzno.Dieki temu silnik trzyma ładnie obroty,zarówno na zimnym i ciepłym.Obroty sie nie zawieszają silnik pracuje ok.Czy może się coś stać z silnikiem jeżeli tak będę jezdził.Na zdjeciu widać patent...


Wcześniej jak kupiłem auto był zaślepiony weżyk silniczka krokowego,ale silnik szarpał na zimnym i obroty falowały.Po odetkaniu weżyka zauważyle ze obroty wieszaja sie.I od tamtej pory walcze z tą usterką.

sTERYD - Czw Cze 12, 2014 21:32

no widzisz.
Spróbuj zamienić wężyki od odmy, ten, który był przyczepiony do kolektora podłącz przed przepustnicę i na odwrót. Jeśli nic się nie zmieni, to zmierz kompresję, bo najprawdopodobniej kompresja ucieka do miski i odmy :/

skoczkast - Pią Cze 13, 2014 08:20

Spróbuje zamienić te wężyki z tym że one maja różna średnice,ale coś pokombinuje.Czytałem gdzieś na forum że w 16v zdarzało sie,że wężyki były podłączone odwrotnie.Jak mam rozumieć tą uciekającą kompresje,że dostaje sie do odmy,wtedy silnik zasysa jakby więcej powietrza i sie zawiesza czy jak.Sprawdzałem drożność tych węży i powietrze tam przepływa lużno bez oporu.
sTERYD - Pią Cze 13, 2014 08:56

jeśli masz wysokie ciśnienie w kolektorze, to komputer myśli, że masz szeroko otwartą przepustnicę i daje odpowiednio dużo paliwa. Jednocześnie pompuje Ci powietrze przez odmę i możesz nawet mieć silniczek krokowy zamknięty, a obroty będą szaleć

[ Dodano: Pią Cze 13, 2014 08:56 ]
Dlatego warto też byłoby go czymś zdiagnozować. To byłoby widać ciśnienie w kolektorze i wartości regulacyjne.