Zobacz temat - [400/45]dodatkowe kontrolki/czujniki oraz korekcja przebiegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400/45]dodatkowe kontrolki/czujniki oraz korekcja przebiegu

norman44 - Sob Cze 21, 2014 12:37
Temat postu: [400/45]dodatkowe kontrolki/czujniki oraz korekcja przebiegu
Witam,
zakupiłem i zamontowałem ostatnio do r416 liczniki z r45. Na nowych zegarach są miejsca na dodatkowe kontrolki od zapięcia pasów, ikonka płatka ściegu oraz ikonka tak jakby autostrady. Czy jest możliwość uruchomienia tych kontrolek poprzez dołożenie czujników łub innym trickiem?

I tak na marginesie czy jest jakiś sposób na to by wskazówka paliwa opadała po wyłączenie zapłonu?

Adrian - Sob Cze 21, 2014 15:09

norman44 napisał/a:
Czy jest możliwość uruchomienia tych kontrolek poprzez dołożenie czujników łub innym trickiem?

Ikonka od pasów - jakbyś znalazł japońską wersję Roverka (bo tam był chyba obowiązek funkcjonowania takiej kontrolki), pokombinował z czujnikami (tzn. kupił co trzeba i dostosował do wersji LHD i jeszcze jakoś to uruchomił to może by zadziało. ;)

Ikonka z płatkiem śniegu - trzeba mieć silnik 2.0 V6 z automatyczną skrzynią biegów do niej ;)

Ikonka z autostradą - tempomat potrzebny ;)

Także magiczne sztuczki tu nie pomogą. ;)

norman44 - Sob Cze 21, 2014 15:36

Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanko. Ponieważ na starym liczniku mam nalatane około 220tys. na na nowy od r45 tylko 111tys. z hakiem i razi mnie ten niski przebieg. Dla własnej satysfakcji chciałbym wyrównać stan licznika. Macie jakieś porady. Dodam że posiadam kabelek zrobiony na podstawie schematu z tematu przekładania liczników z r25 do r200, lecz nie mogę znaleźć pinów w które mam się wpiąć z programatorem(Rx, Tx).
Sirk - Czw Lip 03, 2014 17:49

norman44, skorzystaj z wyszukiwarki, jest temat o przekręcaniu licznika ;P
Remigiusz - Czw Lip 03, 2014 18:29

Tutaj jest dobry temat :P

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83986&highlight=licznik