Zobacz temat - [R75] Luzy na gałce zmiany biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Luzy na gałce zmiany biegów

karolj - Nie Cze 22, 2014 17:35
Temat postu: [R75] Luzy na gałce zmiany biegów
Cześć,
mam niewielkie luzy na gałce zmiany biegów. Luz jest w płaszczyźnie lewo-prawo, winne są dźwigienki na wybieraku, do których podłączona jest linka z mniejszym przegubem.
Pomyślałem, że zdejmę całość, w razie potrzeby rozwięrcę co trzeba i dopasuję tam jakies tulejki. Problem mam z wyjęciem mechanizmu dźwigienek, do których przyczepione są linki. Dostęp od góry jest słaby i jakoś nie widzę opcji zdjęcia go z ośki wybieraka w skrzyni. Czy ktoś przerabiał temat i może coś podpowiedzieć?

alpacino - Nie Cze 22, 2014 21:07
Temat postu: Re: [R75] Luzy na gałce zmiany biegów
karolj napisał/a:
Cześć,
mam niewielkie luzy na gałce zmiany biegów. Luz jest w płaszczyźnie lewo-prawo, winne są dźwigienki na wybieraku, do których podłączona jest linka z mniejszym przegubem.
Pomyślałem, że zdejmę całość, w razie potrzeby rozwięrcę co trzeba i dopasuję tam jakies tulejki. Problem mam z wyjęciem mechanizmu dźwigienek, do których przyczepione są linki. Dostęp od góry jest słaby i jakoś nie widzę opcji zdjęcia go z ośki wybieraka w skrzyni. Czy ktoś przerabiał temat i może coś podpowiedzieć?


Witam , w czym Ci te luzy przeszkadzają ?? ?,mam takowe i w niczym mi to nie przeszkadza ( wydaje mi się ,że każde auto tak ma ... :smile: ) nigdy lewarek nie jest sztywny na 100%

karolj - Nie Cze 22, 2014 21:27

Niby w niczym nie przeszkadzają, ale jak jest gdzieś luz, którego nie powinno być, to mam ochotę go zlikwidować ;)