Zobacz temat - [MG ZR 160] wymiana listwy wtryskowej ,jaka?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] wymiana listwy wtryskowej ,jaka?

kitek88 - Pią Lip 11, 2014 12:26
Temat postu: [MG ZR 160] wymiana listwy wtryskowej ,jaka?
Po moich perypetiach związanych z wrocławskimi mechanikami w końcu przyszedł czas na wizytę u gazownika. Stwierdził on wypadanie zapłonu na 3 cylindrze, dodam że wcześniej miałem problem z wypadaniem zapłonów na benzynie. Świece wymienione na irydowe, cewka i przewody nowe (2 dni temu) i od tego czasu brak błedu wypadania zapłonów na benzynie. Wiec gazownik stwierdził że trzeba wymienić listwę i teraz moje pytanie zaproponował mi pare opcji:
listwa valtek 300zł (mam taką obecnie)
listwa ac 350zł
listwa hana 600zł
listwa matrix 800zł
Podane ceny są z robocizną . Polecał mi głównie listwę ac. Pierwszy raz o niej słyszałem wiec poszperałem troszkę i zapodam cytat :
"Marek Bezubik
Jeśli chodzi o precyzję dawkowania gazu to listwa AC W01 praktycznie nie odbiega parametrami od popularnych wtryskiwaczy Hana 2000.
Wtryskiwacze są dość ciche, nie powinno być ich w ogóle słychać po zamknięciu maski samochodu."
Czy rzeczywiście jest tak dobra?
matrixa niezbyt polecał gdyż jest czuły na nienajlepszy w pl gaz. O valteku sie naczytałem że jest za wolny jak na takie auto. Wiec najbardziej skłaniam sie ku opcji ac choć biorę pod uwagę hana. Co radzicie i czy ceny są przyzwoite?

kezmanq - Pią Lip 11, 2014 12:37

załóż wątek na lpg-forum.pl tam najlepiej Ci doradzą ;) polecany jest:

http://www.v-gaz.pl/

robsson78 - Pią Lip 11, 2014 17:03

A jaką masz zamontowaną obecnie ?
Nie myślałeś o regeneracji tej starej za pomocą zestawu naprawczego ?
Mógłbyś zrobić to sam i zaoszczędzić sporo kasy.
Jedynie po takim zabiegu do gazownika na kalibrację, zebranie mapki i sprawdzenie szczelności.
http://allegro.pl/listing...kie+dzia%C5%82y

kitek88 - Pią Lip 11, 2014 17:47

Mam valteka i nawet jakby śmigał to bym sie zastanawiał nad zmianą wiec regeneracja raczej nie wchodzi w grę bo i tak sie ta listwa średnio nadaje do tego autka.
robsson78 - Pią Lip 11, 2014 18:27

No tak .... Valtek :nook:
Z tego co słyszałem to AC to podobna półka.

Pers123 - Pią Lip 11, 2014 21:55

Ja polecam hamę. Zero problemów i bardzo polecana przez gazowników.
robsson78 - Sob Lip 12, 2014 16:20

Pers123 napisał/a:
Ja polecam hamę.

Chyba hanę :wink:

zacekpl - Sob Lip 12, 2014 22:36

Hana są ok, ale drogie. Ceno korzystniej wychodzą Barracudy(80zł/szt), są naprawdę szybkie, ogarniają czasy 2-3 ms spokojnie. Montuj to nie na listwie tylko na pojedynczych rozdzielaczach, wtedy można dac 4-5 cm wężyki i będzie naprawdę git ;)
kitek88 - Nie Lip 13, 2014 09:42

a te baracudy da sie zalozyc do kazdej instalacji? bo ja mam dosyc biedna ma juz 9 lat ( zestaw gas tech 500 s a w prpgramie widzialem tylko z 5 listw do wyboru i chyba akurat tych nie bylo
zacekpl - Nie Lip 13, 2014 14:14

To trzeba zrobić aktualizacje sterownika, a jeśli nie to chyba można je jako hany ustawić.
kitek88 - Sro Lip 16, 2014 10:19

Wymienione na ac (czerwone) są niby do 40KM na cylinder. Na razie nie czuje różnicy w porównaniu z jazda na benzynie. Jakby coś sie działo to bedę tutaj pisał może komuś sie przyda taka informacja.