Zobacz temat - [R200] układ zapłonowy,uszczelka???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] układ zapłonowy,uszczelka???

henio5678 - Nie Lip 13, 2014 12:50
Temat postu: [R200] układ zapłonowy,uszczelka???
Witam wszystkich!
Panowie i Panie posiadam następujący problem:

R200 kupiłem jesienią ubiegłego roku,koleś mowil ze uszczelka i rozrzad był wymieniany jakiś rok temu czyli 2012r.Na wiosnę tego roku zauważyłem że auto jakoś dziwnie chodzi(dałem temu spokoj bo po jakims czasie to ustępywało),lecz ok 1msc. temu myślałem że nie dojadę do domu...chodził na 3 cyl...a wiec po kupieniu uszczelek i płynów itd. zabrałem się do rozbiórki.Głowice dałem do szlifu lecz najpierw mi ja sprawdzili na szczelnosć i sie okazało ze jest pęknięta....na drugim cyl. od strony rozrzadu.Kupiłem drugą używana na allegro za 500 zł (niby stan bdb.) i tą oddałem ja na szlif i sprawdzenie,okazało się że jest przegrzana (splanowali 0,60mm!!!!) a max to chyba (0,2mm) i zawory do wymiany(400 zł).
Uszczelka pod głowice(90 zł "HART").Po złożeniu tego wszystkiego(starymi szpilkami i kluczem dynamometrycznym) znowu chodzil na 3 cyl...tym razem nie chodzil na 1 od strony rozrzadu(świece sprawdzałem).

Obawiam się najgorszego tzn. Głowica ktora kosztowała mnie 900 zł pojdzie na śmieci...i uszczelka razem z nią...

Jutro jednak sprawdzę wtryskiwacze i przewody i dam znac co i jak...


Piszcie co wy o tym myślicie i czy wgl jest sens znowu to rozbierać i robić...


Może jest ktoś z podlaskiego kto mogłby mi w tym pomoć????

leszczu - Nie Lip 13, 2014 13:16

Dlaczego wszyscy myślą, że jak jest coś nie tak z tym silnikiem to od razu wina leży po uszczelce pod głowicą ??

henio5678 napisał/a:
Może jest ktoś z podlaskiego kto mogłby mi w tym pomoć????


Podaj jakieś namiary na siebie to jak będę trochę wolny to albo ty podjedziesz do mnie albo ja do ciebie i obadam coś tam naknocił.

henio5678 - Nie Lip 13, 2014 13:21

przewiduje jednak najgorsze...pewnie uszczelke wywiało bo za dużo splanowali...
zacekpl - Nie Lip 13, 2014 14:18

henio5678 napisał/a:
przewiduje jednak najgorsze...pewnie uszczelke wywiało bo za dużo splanowali...


Zostaw w spokoju ta uszczelke. Zmierz kompresje, zobacz czy jest iskra i paliwo.

henio5678 - Nie Lip 13, 2014 17:56

jutro rano ogarnę i napisze ;)

[ Dodano: Nie Lip 13, 2014 17:56 ]
Iskra jest na każdym z cylindrów.

nie mam czym zmierzyć kompresji :roll:

P.S Po dodaniu gazu dusi go i strasznie trzęsie :/

leszczu - Nie Lip 13, 2014 19:16

Rozrząd dobrze złożony ??
henio5678 - Nie Lip 13, 2014 20:56

Tak dobrze.Przed ta naprawą chodzil też na 3 gary i dlatego zabrałem sie za to... jak widać bez efektu tylko że tym razem na 1 cyl nie chodzi...
zacekpl - Nie Lip 13, 2014 22:31

Wyjmij wtryski i niech ktos w tym czasie kręci rozrusznikiem, a Ty patrz czy każdy ładnie rozpyla.
henio5678 - Pon Lip 14, 2014 07:13

za godz wyjmę i sprawdze:P


PROBLEM ROZWIĄZANY!!!!!! :cool:

okazało się że wtyczka od 1 wtryskiwacza była luźna,docisnąłem ja i chodzi jak ta lala :)))) ))))))))

Dzięki wszystkim za pomoc.

Pzdr. :lol:

zacekpl - Pon Lip 14, 2014 12:42

No to ładnie... Dobrze, ze całego silnika nie wyremontowałeś przez ta wtyczke :mrgreen: