Zobacz temat - [MG ZR 160] Potrzebny komputer we Wrocławiu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] Potrzebny komputer we Wrocławiu

Afi - Wto Lip 15, 2014 18:28
Temat postu: [MG ZR 160] Potrzebny komputer we Wrocławiu
Witam ponownie


Hasło klucz do dzisiejszej zagadki - komputer we Wrocławiu.
Który warsztat w tym mieście polecacie do diagnostyki silnika, wyczytania błędów i ewentualnej naprawy? Profesjonalnej i w miarę czasowej.


Na dole info dla tych którzy lubią czytać...


Auto po wymianie uszczelki. Hulało.

Zaczęło się coś dziać z wycieraczkami, po czym przestał odpalać (charakterystyczny łomot przy przekręceniu kluczyka) - wbrew opiniom na temat popularnej wiązki tylnej klapy okazało się, że walnięta była kostka stacyjki. Wymienione.

Zaraz po odbiorze czuć było uciekającą z auta moc - w pierwszy dzień bez problemu z odpalaniem.
Na drugi dzień już odpalanie za drugim - trzecim razem. Mocy brak - przy wciśnięciu gazu auto muliło i ciągnęło w tył. Do tego zaraz po odpaleniu słychać było od czasu do czasu w aucie dziwny pisk z bliżej nieokreślonego miejsca.

Po dojechaniu z Lubuskiego do Wrocławia stanąłem pod kamienicą i już nie odpaliłem.
Dziś po wymianie świec (Denso), przewodów zapłonowych (Bosch) i cewek (NGK - niestety tak wyszło że wszystko z innej parafii) - dalej to samo. Filtr paliwa i powietrza cacy - pompa paliwa życiodajny płyn podaje, ale auto zaskoczyć nie chce, choć w pierwszym momencie słychać jakby miał odpalić, ale coś go w tym samym momencie blokuje.

Czyli pozostaje mi podłączyć pod komputer.

Co ewentualnie może być przyczyną, prócz:
- czujnika położenia wału
- walniętego przekaźnika
- przetartych w którymś niewidocznym dla mnie miejscu kabli od elektryki
- ...?

Wspomóżcie człowieka w potrzebie bo mi pikawa za niedługo dupnie przez ten wynalazek

kitek88 - Sro Lip 16, 2014 10:09

Z Wrocławia polecany był na tym forum Gawin ale powiem Ci że ja sie na nim zawiodłem bo zdiagnozował u mnie uszczelkę pod głowicą a okazało sie że to było co innego. Polecam Warsztat walter http://www.karmelkowa.wroclaw.pl/. Ceny mają wporządku np ( robocizna za uszczelkę u gawina 1000 bez planowania za to samo u waltera 400) i wiedzę też . Jak przyjechałem na wymianę uszczelki mechanik ( nie właściciel) pierwsze co zrobił to spytał czy ma mi auto naprawić czy wymienić uszczelkę. Za diagnozę tam troszkę zapłacisz (200zł) ale w mojej opini warto , bo nie będziesz na ślepo wymieniał części które masz w aucie dobre. Jakby co to mam elma327 jakbyś chciał sie zorientowac jakie błędy masz silnika, ale wiem od mechanika że wszystkich błędów może nie pokazać.