Zobacz temat - [R200 1,4 8v] Słabszy po naprawie wydechu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4 8v] Słabszy po naprawie wydechu

Felipe987 - Pon Lip 21, 2014 11:28
Temat postu: [R200 1,4 8v] Słabszy po naprawie wydechu
Witam :)
Miałem dziurawe portki (mowa oczywiście o rurze za kolektorem, nie o spodniach ;) ), przerdzewiało dookoła flanszy oraz sondy lambada i co za tym idzie silnik dosyć głośno pierdział. Kupiłem używane portki w ładnym stanie, wymieniliśmy i zauważyłem, że samochód jakoś gorzej się zbiera. Nie wiem, może to subiektywne odczucie, ale próbuję to sobie tłumaczyć tym, że przez nieszczelności w wydechu zaciągane było powietrze, sonda identyfikowała to jako ubogą mieszankę, sterownik wydłużał czas wtrysku i silnik pracował (chociaż o tym nie wiedział :D ) na bardziej dynamicznej bogatej mieszance. Jak myślicie? Możliwe jest coś takiego? Czy coś się stało z sondą, może jakaś adaptacja przepustnicy by się przydała? Przed naprawą aż się chciało mocniej depnąć, włączał się tryb Bogusia z M3 ;) Teraz jakoś mniej ochoty do przyspieszania ma autko. Dodam, że wcześniej z wydechu było czuć paliwem, teraz czegoś takiego nie zauważyłem. Pojeżdżę jakiś czas i zobaczę co ze spalaniem.

robsson78 - Pon Lip 21, 2014 17:26

U mnie jest odwrotnie, jak mam dziurkę w wydechu to jest słabszy.
Felipe987 - Pon Lip 21, 2014 18:36

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie dziury były tylko przed sondą i stąd przyszło mi coś takiego do głowy :) Wcześniej wymieniałem katalizator na tłumik w obudowie katalizatora i tłumik środkowy.