Zobacz temat - [r214i 1.4 97r.] Założenie nowego paska alternatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214i 1.4 97r.] Założenie nowego paska alternatora

remo_78 - Sro Lip 30, 2014 22:51
Temat postu: [r214i 1.4 97r.] Założenie nowego paska alternatora
Staram sie założyć nowy pasek wielorowkowy od alternatora. Czy jest na to jakiś sprytny sposób. Nie mogę poradzić sobie teraz właściwym naciągnięciem na rolkę. Rolkę odkręciłem wysunąłem ale co dalej i tak pasek nie chcę naciągnąć się na te rolkę. Jakaś łopatologiczna wskazówka co robię nie tak, pasek raczej do tej wersji rovera.
marcin.gdansk - Sob Sie 02, 2014 12:41

Patrząc od przodu auta masz altek. Jedna sruba trzyma go u góry druga na dole na takiej prowadnicy, szynie a trzecia jest z przodu altka taka mala .. Klucz 10 jak dobrze pamietam. Jest wręczona w alternator i ona służy do naciągania altka.
remo_78 - Nie Sie 03, 2014 17:50

U mnie wygląda to trochę inaczej. Najlepiej wyciągnąć przednią lampę i dostęp do altka i śrub do jego popuszczenia jest idealny. Pierwszą od góry patrząc od przodu samochodu popuszczam kluczem 17, następnie od czoła jest śruba którą reguluje się jego wysokość zdaje się, że na klucz 12. Trzy dni próbowałem odgadnąć jak naciągnąć pasek a tu taka proscizna była - góra 30 min roboty dla nieobeznanego amatora :mrgreen: Dzięki.