Zobacz temat - [R75] Dławi się
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dławi się

magic1946 - Wto Sie 12, 2014 22:09
Temat postu: [R75] Dławi się
Witam,
mam następujący problem podczas jazdy przy ok 1500 i 1800 obrotów samochód na ok sekundę dławi się i traci moc, nie zależnie czy jest to powolne przyspieszanie czy szybka jazda. Co może być tego powodem? Mam Roverka dopiero od niedawna i nie wiem od czego zacząć poszukiwania.

dukat11 - Wto Sie 12, 2014 23:56

magic1946 napisał/a:
Witam,
mam następujący problem podczas jazdy przy ok 1500 i 1800 obrotów samochód na ok sekundę dławi się i traci moc, nie zależnie czy jest to powolne przyspieszanie czy szybka jazda. Co może być tego powodem? Mam Roverka dopiero od niedawna i nie wiem od czego zacząć poszukiwania.


Sprawdź przepływomierz. Podepnij pod komputer diagnostyczny lub odepnij wtyczkę od przepływomierza i sprawdź czy mu przejdzie.

magic1946 - Sro Sie 13, 2014 18:01

Przeplywka sprawdzona, działa, lecz dalej bez zmian. Jakieś inne pomysły?
Comrade - Nie Sie 24, 2014 08:48

Masz bracie zabawy na pół dnia. Zacznij od najprostszych rzeczy:
- dobre paliwo + środek do czyszczenia wtryskiwaczy
- świece - wykręć i obejrzyj
- przy okazji w/w sprawdzisz sobie kolektor ssący - mogą być nagary
- EGR zawalony
- dolot powietrza od turbosprężarki.
Może też być zapchany katalizator - najlepiej wyciąć i wstawić tłumik - ale wtedy i na wyższych obrotach byłby trochę przymulony, więc chyba nie.

[ Dodano: Nie Sie 24, 2014 08:48 ]
Zapomniałem jeszcze o jednej najprostszej rzeczy - filtr powietrza - kiedyś też strasznie mi sie zawieszał silnik, jak kupiłem jakiś badziewny.

magic1946 - Nie Sie 24, 2014 10:49

Sprawdzałem w miedzy czasie różne rzeczy i fakt EGR był cały zawalony, przy okazji dowiedziałem się , że filtry powietrza tez jest do wymiany i turbo do regeneracji, bo już ledwo dyszy wiec same pocieszające rzeczy ;)